Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Mężczyzna na siłowni
©GaudiLab/Fotolia
Styl życia

Słabsze efekty, ale większe bezpieczeństwo stosowania – sterydy naturalne

Sterydy anaboliczne szybko dają efekty, ale oprócz przyrostu tkanek mają wiele skutków ubocznych. Naturalne sterydy są bezpieczniejsze w stosowaniu, a ich skuteczność jest porównywalna do popularnych anabolików. Znanymi naturalnymi sterydami są m.in. furostanol, witamina D czy ekdysteroidy.

Sterydy anaboliczne szybko dają efekty, ale oprócz przyrostu tkanek mają wiele skutków ubocznych. Naturalne sterydy są bezpieczniejsze w stosowaniu, a ich skuteczność jest porównywalna do popularnych anabolików. Znanymi naturalnymi sterydami są m.in. furostanol, witamina D czy ekdysteroidy.

Ekdysteroidy i brasinosteroidy – naturalne sterydy z roślin

Zawarte w szpinaku, gorczycy, roślinach kapustnych ekdysteroidy i brasinosteroidy to naturalne sterydy roślinne. Ich zaletą jest to, że dają dobre efekty przyrostu tkanki mięśniowej i jednocześnie mają niską wartość androgenną. To właśnie niska wartość androgenna przemawia na korzyść naturalnych sterydów. Niska wartość androgenna oznacza, że naturalne sterydy nie wywołują przerostu męskich cech – zwiększenia agresji, silnego owłosienia ciała i twarzy, łysienia głowy, trądziku.

Witamina D jako naturalny steryd

Witamina D budową przypomina testosteron i ma dużą skuteczność w budowaniu tkanki mięśniowej. Jednak aby przyjmowanie tej witaminy przynosiło zadowalające efekty, jej dawka musi być bardzo duża. A nadmiar witaminy D powoduje wapnienie naczyń krwionośnych.

Naturalne sterydy: furostanol

Steroid roślinny furostanol pozyskuje się z kozieradki. Jest to bezpieczny w stosowaniu steryd, ponieważ nie tylko pozytywnie wpływa na przyrost masy mięśniowej, ale i spala tłuszcz. Oprócz tego furostanol zmniejsza wartość androgenną anabolików, minimalizując efekty uboczne. Zaletą furostanolu jest też oddziaływanie na witaminę D – steryd zawarty w kozieradce podnosi skuteczność anaboliczną witaminy D i przy tym zmniejsza jej wpływ na wapnienie naczyń krwionośnych i ogólnie gospodarkę wapniową.


Kulturystyka
Flickr/William Bigelis/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Styl życia
Sterydy anaboliczne i ich niebezpieczne skutki
Sterydy anaboliczne są grupą steroidów pochodzenia syntetycznego bądź naturalnego. Powodują przyspieszone dzielenie się komórek tworzących określone tkanki organizmu zwierząt i ludzi. Są pochodnymi testosteronu – męskiego hormonu płciowego.

Sterydy anaboliczne są grupą steroidów pochodzenia syntetycznego bądź naturalnego. Powodują przyspieszone dzielenie się komórek tworzących określone tkanki organizmu zwierząt i ludzi. Są pochodnymi testosteronu – męskiego hormonu płciowego. Skutki uboczne sterydów anabolicznych 1. Nadciśnienie krwi. Podwyższone ciśnienie krwi spowodowane przyjmowaniem substancji anabolicznych, może powodować wiele zmian w układzie krążenia, którym towarzyszą częste bóle głowy i pogorszenie wzroku. Skutkiem tych zmian mogą być: niewydolność nerek, przerost lewej komory serca, zawał serca a nawet udar mózgu. Osoby, które zażywają spore ilości sterydów mają bardziej obciążone serce, ponieważ ich masa mięśniowa szybko przyrasta. Krew staje się gęsta i opornie płynie w naczyniach krwionośnych, przez co serce pracuje mniej efektywnie. Po długim okresie przyjmowania sterydów układ krwionośny może już nie powrócić do stanu pierwotnego. 2. U mężczyzn sterydy anaboliczne na krótko zwiększają popęd seksualny , następnie jednak zmniejsza się ilość wytwarzanego naturalnie testosteronu, czego efektem jest kurczenie się jąder . W konsekwencji może dojść do bezpłodności. 3. U mężczyzn anaboliki powodują nadmierne owłosienie na torsie i plecach . 4. Kobiety, które zażywają anaboliki mogą mieć obniżony głos, nieregularne miesiączki, powiększoną łechtaczkę, owłosienie na ciele i twarzy a także łysienie na czubku głowy. 5. Anaboliki wywołują ginekomastię (rozrost gruczołów piersiowych) zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Bywa też tak, że na całym ciele pojawiają się ropiejące krosty, po których pozostają trwałe blizny. 6. Zażywanie anabolików przyczynia się do zatrzymania wody i sodu w naczyniach i tkankach . Powoduje to powstanie...

dziecko śpi
©Magalice/fotolia
Styl życia
Skąd się biorą naczyniaki u niemowląt?
Patogeneza naczyniaków nie jest jeszcze dobrze znana. Przypuszcza się, że za ich powstawanie odpowiadają w głównej mierze zaburzenia rozwojowe i zmiany genetyczne, w wyniku których zmienia się kształt naczyń krwionośnych.

Patogeneza naczyniaków nie jest jeszcze dobrze znana. Przypuszcza się, że za ich powstawanie odpowiadają w głównej mierze zaburzenia rozwojowe i zmiany genetyczne, w wyniku których zmienia się kształt naczyń krwionośnych.   Badania wykazały, że naczyniaki mogą pojawić się również w wyniku przewlekłych chorób wątroby czy powikłań po zakażeniu bakteryjnym bądź urazie mechanicznym. Naczyniaki – znamiona na skórze Naczyniaki to zmiany rozrostowe w obrębie naczyń krwionośnych, które pojawiają się najczęściej na skórze i w tkance podskórnej. Znamiona występują u niemowląt i utrzymują się u nich przez 5–6 miesięcy, po czym ulegają zazwyczaj samoistnemu wchłonięciu (trwa to nawet do kilku lat) . Jeśli jednak naczyniaki nie ustępują, konieczne może okazać się ich operacyjne usunięcie, zwłaszcza kiedy uciskają nerwy, łączą się w grupy lub współwystępują z naczyniakami narządów wewnętrznych. Przyczyny naczyniaków Dziecko może urodzić się z naczyniakiem, ale w większości przypadków znamię pojawia się w ciągu kilku tygodni od narodzin . Nie jest znana konkretna przyczyna powstawania naczyniaków, najbardziej prawdopodobne jest, że powodują je zaburzenia rozwojowe. W wyniku zaburzeń następują zmiany genetyczne, których skutkiem jest niekontrolowany wzrost liczby komórek śródbłonka budującego ściany naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne mogą się też poszerzać, jeśli nieprawidłowości genetyczne sprawiają, że we krwi pojawiają się wadliwe białka. Naczyniaki – choroby towarzyszące Naczyniaki mogą też być objawem innych chorób. Jeśli nie występują jako samodzielne zmiany, zwykle świadczą o: 1. Zespole Klippela i Trénaunaya, który wiąże się z przerostem kości i tkanek...

dziecko leżące w łóżku
©Pavla Zakova/Fotolia
Styl życia
Choroby u niemowląt: jak leczyć naczyniaki?
Naczyniaki to guzy na powierzchni skóry i narządów wewnętrznych, które pojawiają się najczęściej u małych dzieci. Większość nie wymaga leczenia, ponieważ z czasem wchłania się samoistnie, ale jeśli zmiany są duże i zatykają naturalne otwory ciała, mogą zagrozić życiu dziecka. Dziecko z naczyniakami powinno być pod stałą kontrolą lekarza.

Naczyniaki to guzy na powierzchni skóry i narządów wewnętrznych, które pojawiają się najczęściej u małych dzieci. Większość nie wymaga leczenia, ponieważ z czasem wchłania się samoistnie, ale jeśli zmiany są duże i zatykają naturalne otwory ciała, mogą zagrozić życiu dziecka. Dziecko z naczyniakami powinno być pod stałą kontrolą lekarza. Naczyniaki – kiedy podjąć leczenie? Rozległe naczyniaki, zwłaszcza na twarzy, wymagają interwencji kilku lekarzy – pediatrów, onkologów, chirurgów, dermatologów, laryngologów i okulistów. Oprócz tego, że mogą uciskać nerwy wzrokowe i zamykać kanał słuchowy, powodują też bezpośrednie zagrożenie życia – jeśli obejmują obszar brody, zwężają drogi oddechowe i prowadzą do niewydolności. Kiedy widać, że naczyniak jest guzowaty, a przy tym osiąga duże rozmiary, trzeba rozpocząć leczenie już w fazie intensywnego wzrostu, która może trwać do ukończenia 1. roku życia. Farmakologia zapobiega przybieraniu przez krwiaka monstrualnych rozmiarów , deformujących twarz dziecka. Innymi wskazaniami do rozpoczęcia leczenia są powikłania: owrzodzenia, zakażenia czy krwawienie. Przebieg leczenia naczyniaków Rozległe naczyniaki zdarzają się bardzo rzadko, dlatego nie odkryto jeszcze wielu metod ich leczenia. Przed podjęciem jakichkolwiek działań konieczne jest wykonanie: ultrasonografii, rezonansu magnetycznego , tomografii komputerowej z kontrastem. Potem zwykle wdraża się terapię steroidową – doustnie lub przez ostrzykiwanie. Zalecana dzienna dawka jest zależna od wagi dziecka rodzaju podawanego steroidu (najczęściej 2,5 mg na 1 kg). W przypadku ostrzykiwania podaje się steroidy z większymi odstępami czasu (do kilku tygodni). Na początku, kiedy jeszcze naczyniaki są tak duże, że zagrażają życiu dziecka, konieczna jest hospitalizacja. Jeśli leczenie przynosi oczekiwany efekt, maluch może zostać...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner