Kobieta ma na dłoni biżuterię.
©dorriss/Fotolia.com

Połączenie srebra i złota: pierścionki, łańcuszki, bransoletki, zegarki

Kobieta ma na dłoni biżuterię.
©dorriss/Fotolia.com

Do lat dwutysięcznych zwyczajowy dress code zakazywał łączenia srebra i złota. Jednak kombinacje dwóch różnych metali szlachetnych są możliwe, a nawet wskazane, jeśli kobieta zna zasady dobierania biżuterii. W przypadku złotych i srebrnych dodatków ważna jest również stylizacja, którą pierścionki, łańcuszki, kolczyki oraz bransoletki powinny uatrakcyjniać.

 

Złota biżuteria zawsze była uznawana za cenniejszą i bardziej wartościową niż wyroby ze srebra. Z tego względu, nie wypadało łączyć obu kruszców. Jednak coraz częstsze kombinacje białego i żółtego złota, szczególnie na pierścionkach, sprawiły, że złotą biżuterię zaczęto łączyć również ze srebrną.

Zasady łączenia srebrnej i złotej biżuterii

Złoto i srebro można łączyć w różnych nowoczesnych stylizacjach, które pasują zarówno do sytuacji oficjalnych (bale, przyjęcia, bankiety), jak i nieoficjalnych (spotkania ze znajomymi, grille). Aby kombinacja wyglądała efektownie, metalowe ozdoby powinny mieć podobną fakturę. Do dużej złotej bransolety będą pasowały dwie małe srebrne bransoletki. Zaś znacznych rozmiarów złote zawieszki idealnie komponują się ze srebrnym łańcuchem.

Złoto i srebro na jednym palcu oraz na ręku

Kobiety zazwyczaj mają swoje ulubione pierścionki, zarówno złote, jak i srebrne, których nie chcą ze sobą łączyć, ponieważ boją się modowej wpadki. Kombinacja złotego pierścionka z kolorowym oczkiem oraz cienkiej srebrnej obrączki pasuje do każdej stylizacji. Na obu rękach można nosić pierścionki z różnych metali szlachetnych, jednak powinny być do siebie podobne pod względem połysku lub faktury.

Złoty zegarek i srebrna biżuteria

Złoty zegarek i srebrna biżuteria tworzą harmonijną całość. Tym bardziej, jeśli zegarek posiada również elementy z białego złota. Takie zestawienie jest bardzo nowoczesne i modne, a zarazem pasuje do pracy oraz na wypad ze znajomymi. Srebrna biżuteria może być drobna (np. cienka bransoletka) lub masywna, w zależności od preferencji kobiety oraz stroju. Można również nosić na ręku srebrny zegarek, do którego pasuje złota bransoletka na cienkim łańcuszku.


Więcej na temat stylizacje inspiracje modowe
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03