obrączki z białego i żółtego złota z kamieniami
Image by LifetimeStock.com

Złote obrączki. Białe czy żółte złoto?

obrączki z białego i żółtego złota z kamieniami
Image by LifetimeStock.com

Obrączki z białego złota obecnie są częściej wybierane przez narzeczonych niż te klasyczne . Wybór obrączki jest jednym z najważniejszych kroków podczas przygotowań do ślubu.

 

Obrączki powinny być eleganckie, estetyczne i przede wszystkim funkcjonalne. Zawartość złota podaje się najczęściej w karatach, a do obrączek ślubnych używa się złota 14-karatowego.

Obrączki wykonane z białego złota

Obrączki z białego złota są eleganckie, twardsze od żółtego, nie czernieją i nie stają się matowe. Białe złoto wykonuje się przez dodanie do złota niklu i cynku, a swoim wyglądem i połyskiem przypomina platynę. Niekiedy białe złoto pokryte jest warstwą rodu, co wpływa niekorzystnie na biżuterię, gdyż rod z czasem wyciera się. Zaletą białego złota jest odporność na różnorodne związki chemiczne. Obrączek z białego złota nie zaleca się osobom alergicznym, gdyż nikiel jest związkiem uczulającym. Jeśli koniecznie chcesz mieć biżuterię z białego złota, przed jego zakupem sprawdź czy nie masz przebarwień na skórze.

Obrączki wykonane z żółtego złota

Obrączki wykonane z żółtego złota są klasyczne, a jednocześnie ponadczasowe. Żółte złoto ma wielu zwolenników i różni się od białego złota składem domieszek. Wadą żółtego złota jest jego miękkość, dlatego też nie jest tak trwałe jak białe złoto. Przy wyborze obrączek należy kierować się własnym gustem, a co najważniejsze trzeba sprawdzać czy materiał pierścionka nas nie uczula.

Inne rady przy wyborze obrączek

Przy wyborze obrączek oprócz wyboru materiału z jakiego zostanie wykonana należy zwrócić uwagę na rozmiar i szerokość. Obrączki w codziennych obowiązkach nie mogą uwierać i spadać z palca. Zatem należy dobrać dopasowane i wygodne pierścionki. Oprócz tego ważny jest wygląd obrączki. Jeśli materiał jest wybrany zastanów się, czy chcesz przyozdobić biżuterię ręcznym grawerowaniem czy kamieniami szlachetnymi. Pamiętaj także, by przy zakupie obrączki zwrócić uwagę na profil pierścienia (może on być płaski, zaokrąglony, bądź półokrągły) i wykończenie powierzchni polerką.

 

Więcej na temat moda ślubna inspiracje modowe
Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48