dziewczyna ze słuchawkami i w żółtym swetrze
©rohappy/Fotolia.com

Żółty kolor: jak nosić bluzkę, sukienkę i płaszcz w żółtym odcieniu

dziewczyna ze słuchawkami i w żółtym swetrze
©rohappy/Fotolia.com

Przyjęło się, że ubrania w żółtym kolorze zarezerwowane są dla osób odważnych, niebojących eksperymentować z modą. Na element garderoby w tym żywym kolorze mogą zdecydować się blondynki lub brunetki, a także kobiety o jasnym typie skóry. Dużą popularnością cieszą się bluzki, sukienki oraz płaszcze w żółtym kolorze. Nie należy zapominać także o różnych odcieniach tego koloru, w tym: musztardowym, cytrynowym i kanarkowym.

 

Wbrew pozorom ubrania w żółtym kolorze nie są zarezerwowane wyłącznie na sezon wiosenno-letni. Z powodzeniem można je nosić również w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu kolorowi można ocieplić swój wizerunek i wyróżnić się spośród tłumu.

Bluzka w żółtym kolorze – jak nosić?

Kobiety, które nie lubią eksperymentować z modą, nie muszą wybierać żywego odcienia żółci. Przygodę z żywymi kolorami można rozpocząć od pastelowo-żółtej bluzki lub bluzki z żółtymi elementami, np. paskami. Bardziej odważne panie mogą wybrać błyszczące stylizacje w tym odcieniu. Tego typu bluzki najlepiej będą prezentować się w zestawie z dżinsowymi spodniami, kwiatowymi cygaretkami lub beżową spódnicą. Ten element garderoby można zestawiać również ze złotymi dodatkami: torebką i butami.

Jak stylizować żółty płaszcz?

Żółty płaszcz jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które w okresie jesienno-zimowym chcą postawić na żywe i optymistyczne kolory. Dużą popularnością cieszą się musztardowe kurtki, a także cytrynowe oraz musztardowe płaszcze. Najlepiej zestawiać je z ubraniami w kolorze czarnym – takie rozwiązanie jest klasyczne i eleganckie. Należy jednak pamiętać o tym, żeby żółtego płaszcza nie łączyć z ubraniami w kolorze czerwonym, zielonym i różowym.

Sukienka w żółtym kolorze – dodatki

Sukienka w żółtym kolorze, podobnie jak inne ubrania o tej barwie, nie jest zarezerwowana wyłącznie na sezon wiosenno-letni. Z powodzeniem można ją nosić również w okresie jesienno-zimowym. Sukienkę w tym kolorze najlepiej zestawiać z beżowymi lub czarnymi dodatkami. Kanarkową stylizację doskonale będą uzupełniać również złote buty, a także torebka w tym samym odcieniu. Można pomyśleć również o bieli. Podobnie jak w przypadku żółtego płaszcza, sukienki nie należy zestawiać z czerwonymi, zielonymi i różowymi dodatkami.

Więcej na temat modne buty Inspiracje modowe
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52