Torebka czerwona z kwiatkiem w czarne kropki
Image by LifetimeStock.com

Trwałość i wygląd torebki ze skóry naturalnej i syntetycznej

Torebka czerwona z kwiatkiem w czarne kropki
Image by LifetimeStock.com

Torebki ze skóry naturalnej oferują przeważnie znane marki, w Polsce między innymi Ochnik i Kazar. Torebki z tego tworzywa są ponadczasowym dodatkiem do eleganckich stylizacji. Prawdziwa skóra to materiał luksusowy, ale i nietani. Od skóry syntetycznej różni się nie tylko ceną, ale i właściwościami.

Jak powinna wyglądać torebka ze skóry naturalnej?

Torebki, paski czy różnego rodzaju etui wykonuje się przeważnie ze skóry gładkiej. Naturalna skóra jest bardzo wytrzymała, tej wysokiej jakości, np. bydlęcej, nie przemoczy deszcz. Wykończenie decyduje o twardości i odporności na wodę czy odbarwienia. Dlatego często spotyka się akcesoria ze skóry lakierowanej. Jeśli chodzi o wygląd, to trudno odróżnić naturalny materiał od syntetycznego. Obecnie ekoskóra od naturalnej różni się przede wszystkim wytrzymałością.

Trwałość torebki ze skóry naturalnej i sztucznej

Skaj, czyli ekoskóra, niszczy się o wiele szybciej niż torebki ze skóry naturalnej. Ale jest też dużo tańsza – nawet o połowę – od prawdziwej. Dzięki temu możemy często zmieniać fasony i powiększać kolekcję. Torebka ze skóry naturalnej posłuży wiele lat, jednak trudno dopasować ją do każdej stylizacji.

 

Przeładuj

W "Przyjaciółkach" Wiktor zdradził Patrycję? "Jestem pewna!" Zobaczcie, co się wydarzy w kolejnym odcinku!

zobacz 00:30