Blondynka w letniej sukience w kwiaty
©svetography/Fotolia

Sukienka wyszczuplająca. Fasony, które wydłużą sylwetkę

Blondynka w letniej sukience w kwiaty
©svetography/Fotolia

Sukienka wyszczuplająca przeznaczona jest dla kobiet, które nie tylko chcą zakryć odstający brzuch, ale też biodra czy zbyt masywne uda. Ubranie posiada geometryczne wzory i specjalnie nacięcia, które wydłużają, a jednocześnie wysmuklają talię.

Sukienki wyszczuplające – fasony

1. Sukienka syrena – fason tej sukienki jest przeznaczony dla kobiet o szerszych biodrach (figura klepsydry) i masywnych udach. Ubranie jest luźne od kolan i rozszerza się od nich do stóp. Jeśli chcesz zakryć te niedoskonałości możesz też skusić się na sukienkę asymetryczną, najlepiej z ozdobą na ramieniu. Sprawdzą się także kreacje w ciemnych i matowych kolorach, które wizualnie wyszczuplają sylwetkę.

 

2. Sukienka odcięta pod biustem – sukienki odcinane pod biustem są doskonałe dla pań, które mają odstający brzuszek. Ubranie jest szersze od talii w dół i nie przylega do brzucha. Najlepsze będą te uszyte ze zwiewnych, lekkich i delikatnych tkanin.

 

3. Sukienka z pasami po bokach – przy wyborze tej sukienki ważne, by zwrócić uwagę na kolor sukienki i pasów, które powinny ze sobą kontrastować. Najlepszym połączeniem są odcienie bieli z czernią, gdyż tworzą optyczne wcięcie brzucha, a tym samym wyda się on mniejszy.

 

4. Sukienka marszczona – kreacje o takim modelu doskonale maskują lekko odstający brzuch, inaczej jest w przypadku większego brzuszka. Dlatego przy jej zakupie zwróć uwagę jak wyglądasz i czy niedoskonałości są odpowiednio zakryte.

 

5. Sukienka z nadrukami – sukienki z nadrukami wyszczuplą kobiety. Nadruki powinny być naszyte ukośnie bądź pionowo. W żadnym wypadku nie wybieraj kreacji z nadrukami poziomymi, ponieważ mogą one jeszcze bardziej pogrubić sylwetkę.

 

Przy zakupie sukienki wyszczuplającej unikaj tych z pasami na całej powierzchni materiału, ponieważ mogą one przynieść odwrotny efekt do zamierzonego i poszerzyć talię.


Więcej na temat stylizacje ubrania style w modzie
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33