brunetka w okularach w popielatej sukience
©gpointstudio/Fotolia

Elegancka sukienka na oficjalne spotkanie

brunetka w okularach w popielatej sukience
©gpointstudio/Fotolia

Żeby dobrze wypaść na spotkaniu biznesowym, oprócz perfekcyjnego przygotowania merytorycznego potrzebny ci odpowiedni strój. Nie ma co prawda odgórnych przepisów co do ubioru na tego typu spotkania, ale warto pamiętać o tym, by ubrać się schludnie i elegancko. Sukienka powinna być oficjalna, w stonowanych kolorach i niezbyt krótka.

Długość sukienki biznesowej

Na oficjalne spotkanie powinnaś wybrać sukienkę, która nie jest zbyt krótka. Najlepszym wyborem będzie kreacja sięgająca niewiele za albo przed kolano bądź dokładnie do kolan. Co prawda długość ta jest umowna, ale niezależnie od branży nie powinna znacznie odbiegać w żadną stronę.

Elegancki fason sukienki na spotkanie biznesowe

Jeśli masz figurę w typie klepsydry, idealnym rozwiązaniem będzie krój ołówkowy sukienki. Dzięki temu będziesz elegancka i przy tym bardzo kobieca. Gdy twoja sylwetka ma inny kształt, powinnaś rozważyć ten fason bądź założyć sukienkę, która po prostu dobrze na tobie leży. W ubiorze na spotkanie biznesowe unikaj niedopasowanych krojów, które uwydatnią mankamenty, które chciałabyś ukryć. Równie popularne co w fasonie ołówkowym są sukienki rozkloszowane i plisowane, a także z baskinką. Wszystkie te opcje są dopuszczalne w przypadku sukienek na oficjalne spotkania.

Sukienki biznesowe nie powinny być pstrokate

Kolor ubioru jest równie ważny jak fason, chociaż także nie ma niepodważalnych zasad co do barwy stroju. Sukienka biznesowa nie może być pstrokata, np. w kwiaty. Dopuszczalne są natomiast wzory w pepitkę czy w czarno-białe pasy, a także w delikatne groszki. Unikaj rażących, neonowych kolorów. Natomiast świetnie sprawdzą się sukienki czarne, granatowe, szare, białe, czerwone i pastelowe. Mogą mieć wstawki innego koloru, np. biały kołnierzyk.

Przyzwoity dekolt i nieprześwitujący materiał w sukienkach na oficjalne spotkania

Sukienka biznesowa powinna być uszyta z nieprzezroczystego materiału dobrej jakości, np. bawełny czy poliestru. Eleganckie będą kreacje z domieszką wiskozy. Dekolt nie powinien odsłaniać piersi, zakryte muszą zostać także plecy.


Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58