kostium kąpielowy bez ramiączek
© imagesbyhope/Fotolia.comfotofabrika

Komu pasuje kostium kąpielowy bez ramiączek

kostium kąpielowy bez ramiączek
© imagesbyhope/Fotolia.comfotofabrika

Strój kąpielowy bez ramiączek (bandeau) to najlepsze rozwiązanie dla pań o niewielkich piersiach i ładnych ramionach. Bikini bez ramiączek prezentuje się najefektowniej na typie figury gruszki – z wąskimi ramionami i obfitszą dolną połową ciała.

 

Pierwotna wersja stanika została wymyślona już w starożytności. Kobiety używały wówczas materiałowych przepasek do owijania piersi.  Stąd wzięła się współczesna bandeau.

Strój kąpielowy dwuczęściowy bez ramiączek – czy warto go kupić

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe bez ramiączek (bandeau) ładnie eksponują linię ramion, zwłaszcza przy szczupłej i lekko umięśnionej sylwetce. Są wygodne i pozwalają uniknąć nieestetycznych białych pasków na dekolcie i plecach, które powstają w wyniku opalania w bikini z różnego rodzaju ramiączkami. Wyglądają fantastycznie na kobietach o niewielkim biuście, który nie potrzebuje podtrzymujących go,  usztywnianych konstrukcji.

Kostium kąpielowy jednoczęściowy bez ramiączek

Stroje kąpielowe pozwalają zamaskować drobne mankamenty figury. Usztywnione góry takich kostiumów są dobrym rozwiązaniem, gdy kobieta zamierza pływać lub nurkować. Nie musi martwić się wówczas o to, że materiał się przesunie lub ukaże za dużo. Jednoczęściowe kostiumy kąpielowe bez ramiączek można nosić nawet, gdy tułów i nogi są dość długie. Należy wówczas wybrać strój z wycięciami po bokach – nie sprawi on, że sylwetka będzie wyglądała na nadmiernie wydłużoną. Pulchniejsze kobiety nie muszą unikać jednoczęściowych strojów pozbawionych ramiączek, jeżeli mają ładne ramiona, a miseczki stanika są dobrze wyprofilowane i biust jest ładnie podkreślony.

Strój kąpielowy bez ramiączek: dla kogo jest najlepszy

Bikini bez ramiączek najbardziej pasuje paniom o typie figury gruszka (zwana figurą A lub trójkątem). Charakteryzuje się on wąskimi ramionami, szerokimi biodrami, masywnymi udami, z tendencją do tycia w okolicach brzucha. Bandeau spełnia w tym przypadku rolę odwrócenia uwagi od dolnych części ciała, w których najczęściej gromadzi się tłuszcz. Pomaga też optycznie wyrównać dysproporcję pomiędzy drobniejszą górą, a obfitszym dołem sylwetki. Góra dwuczęściowego kostiumu bez ramiączek w jasnym kolorze przyciąga wzrok do piersi. Pomagają w tym dodatkowo ozdoby typu falbanki, wyraziste, duże wzory, cekiny, brokat.

Kto powinien unikać stanika bandeau

Panie o chłopięcej figurze papryki (litery H lub prostokąta) bez wcięcia w talii, z ramionami i biodrami równej szerokości, powinny zdecydowanie unikać bandeau. Nie poleca się podkreślania ramion w ten sposób, nieco zamaskują je szerokie ramiączka.

 

Kobiety z dużym biustem nie będą czuć się zbyt dobrze w kostiumach bez ramiączek. Jeśli jednak góra bikini jest dobrze dopasowana, a w planach nie ma kąpieli w morzu, po której stanik mógłby zacząć się przesuwać lub wręcz opadać, można spróbować go założyć. Warto przymierzyć górę od kostiumu bardziej przypominającą króciutki top nad pępek niż stanik bez ramiączek ledwo okrywający obfite piersi.

Więcej na temat stylizacje inspiracje modowe
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49