Party.pl

fiszka orange Advertisement


Klasyczne sandałki w szpic na obcasie
Image by LifetimeStock.com

Dlaczego sandałki na obcasie powinny znaleźć się w szafie?

Klasyczne sandałki w szpic na obcasie
Image by LifetimeStock.com

Sandałki na obcasie to letnia odmiana szpilek. Są wygodniejsze, ale również stabilniej trzymają stopę. Wyróżniamy również wiele ich fasonów, choć w ostatnich sezonach królowały sandałki z jedynie dwoma paskami: na placach i pięcie oraz na grubym obcasie.

 

Sandałki na obcasie można kupić w wielu fasonach i kolorach. Przez kilka ostatnich sezonów przeżywają prawdziwy renesans. Obecnie są najmodniejsze:

  • sandałki paskowe (tzw. rzymianki na obcasie),
  • sandałki z frędzlami,
  • sandałki z kołnierzem (dodatkowym materiałem na kostce),
  • sandałki z dwoma cienkimi paskami – na palcach i kostce,
  • sandałki na klocku,
  • sandałki na platformie.

 

Każdy rodzaj sandałków łączy jedno – spokojnie mogą zastąpić szpilki w każdej stylizacji – zarówno eleganckiej, jak i na co dzień.

Z czym połączyć sandałki na obcasie?

Sandałki na obcasie to uniwersalne buty, pasujące do większości stylizacji, a w dodatku wysmuklają sylwetkę i wydłużają nogi. Bardzo dobrze prezentują się na nodze w połączeniu z obcisłymi spodniami typu rurki lub cygaretki, ze spódnicami ołówkowymi czy w wersji z baskinką. Najsmuklej nogi wyglądają jednak przy rozkloszowanych spódnicach i sukienkach.

 

Sandałki na obcasie odnajdą się w stylu glamour, vintage czy eleganckim, ale nie wkomponują się w stylizację rockową czy sportową. Buty te nadają lekkości, dlatego też odpadają wszelkie „ciężkie” wzory, m.in typu moro.

Więcej na temat modowe know-how obuwie
Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34