Ładna kobieta w sklepie robi zakupy
Image by LifetimeStock.com

Pudrowe szpilki to hit mody kobiecej

Ładna kobieta w sklepie robi zakupy
Image by LifetimeStock.com

Pudrowe szpilki są coraz częściej wybierane na uroczyste i formalne okazje. Wydłużają i wysmuklają nogi i stanowią miłą odmianę po latach dominacji ciemnych kolorów.

Do czego założyć pudrowe szpilki

Pudrowy róż jest niekwestionowanym hitem wybiegów i mody ulicznej od kilku lat. Jest to bardzo widoczne w sklepach z ubraniami i dodatkami. To twarzowy kolor, który odmładza. Jeśli będzie odpowiednio dopasowany do całości stroju, unikniemy kiczowatego efektu. Kolory, które najlepiej podkreślają charakter pudrowego różu:

  • czarny i granatowy - pudrowy idealnie się z nimi komponuje, tworząc kontrast; to połączenie kolorystyczne na pewno nie będzie nudne, może zastąpić tradycyjne czarno-białe stylizacje;
  • biel - najczęstsze połączenie, doskonale skomponowany i współgrający duet, eteryczny, subtelny, dziewczęcy;
  • szary - polecany jako oryginalny;
  • czerwony - wyostrza styl;
  • pastele - eleganckie i kobiece;
  • beż - dość oczywiste, bezpieczne połączenie; może dać efekt zbyt grzeczny i słodki lub zlania się kolorów;
  • mięta - wciąż modny kolor, zestawienie ich daje efekt świeżości i wiosenne skojarzenia;
  • srebro i złoto - idealne w dodatkach.

Total look w tym kolorze zarezerwowany jest tylko dla bardzo szczupłych i pewnych siebie kobiet i koniecznie wymaga ożywienia go złotą biżuterią, kolorową torebką i paznokciami. Kolor pudrowy najlepiej prezentuje się przy opalonej skórze oraz u brunetek lub szatynek. Pudroworóżowe uniwersalne szpilki pasują do każdej stylizacji. Optycznie wydłużają i wysmuklają nogi, o czym od kilku sezonów pamiętają gwiazdy. Nie rezygnują chociażby z pudroworóżowych dziesięciocentymetrowych szpilek Valentino ze skóry cielęcej, z regulowanym paskiem wokół kostki i złotymi ćwiekami.

Na jakie okazje pasują pudrowe szpilki

Panny młode podążając za trendami, odchodzą od tradycji białego lub beżowego total looku na rzecz pudrowych dodatków, głównie butów i kopertówek. Odkąd jasne kolory przestały dominować jedynie w garderobie panien młodych, pudrowy róż stał się kolorem popularnym wśród gości ślubnych. Jest coraz bardziej widoczny również na innych formalnych okazjach, takich jak chrzciny czy oficjalne spotkania. Idealnie do pudrowego różu pasuje biżuteria perłowa bądź złota lub srebrna.

Więcej na temat obuwie
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37