© ognianmed/Fotolia.com

Wszystko jak na dłoni, czyli jak nosić przezroczystą torebkę?

© ognianmed/Fotolia.com

Przezroczysta torebka jest odpowiednia dla pań, które nie boją się, że widoczna jak na dłoni jest jej zawartość. Często właśnie atrakcyjna zawartość może zadecydować o tym, że przezroczysta torebka będzie wyglądała interesująco.

Jaki rozmiar przezroczystej torebki wybrać?

Duża, plastikowa, przezroczysta torba jest dobra tylko na plażę. Jeśli chcesz, żeby przezroczysta torebka stała się eleganckim, odrobinę ekstrawaganckim dodatkiem do wieczorowego stroju, wybierz raczej torbę niewielkich rozmiarów, np. o fasonie kopertówki. Nawet jeśli będzie miała pasek lub łańcuszek, noś ją w dłoni.

Co powinno się znaleźć w przezroczystej torebce?

Wszystko, co włożysz do przezroczystej torebki, powinno być estetyczne. Możesz włożyć do niej np. portfel, smartfon, puderniczkę, szminkę, notatnik i pióro. Jeśli musisz mieć przy sobie także inne rzeczy, których nie chcesz pokazywać publicznie, możesz do przezroczystej torebki włożyć inną, nieprzezroczystą i w niej trzymać wszystkie potrzebne rzeczy.

Do jakiej stylizacji pasuje przezroczysta torebka?

Przezroczysta torebka to ekscentryczny akcent klasycznej stylizacji lub element, który dopełni stylizacji cyberpunkowej albo industrialnej. W pierwszym wydaniu możesz nosić ją do „małej czarnej”, długiej, przylegającej sukni lub czarnego spodnium. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać się tak na eleganckie przyjęcie.

 

Stylizacja cyberpunkowa rządzi się trochę innymi prawami, zawiera dużo elementów wykonanych ze sztucznych materiałów, bywa odważna w eksponowaniu ciała. Jest to styl przeznaczony raczej do klubu i na imprezy tematyczne.


Więcej na temat torebki stylizacje style w modzie
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49