Kaseta magnetofonowa przewiązana wstążką
©olya6105/Fotolia

Prezent na 40. urodziny: wehikuł czasu, czyli impreza w klimacie lat 90.

Kaseta magnetofonowa przewiązana wstążką
©olya6105/Fotolia

Wybór prezentu na 40. urodziny, zwłaszcza jeśli nie znasz zbyt dobrze solenizanta, może być nie lada problemem. Wtedy lepiej nie ryzykować ze śmiesznym prezentem wybrać coś uniwersalnego. Jeżeli jednak jesteście ze świeżo upieczonym czterdziestolatkiem dobrymi znajomymi i znasz jego poczucie humoru, możesz z okazji urodzin zorganizować dla niego imprezę w klimatach jego wczesnej młodości.

 

Dwadzieścia lat temu w naszym kraju prawie wszystko wyglądało inaczej. Na dyskotekach królowało disco polo, a w modzie były kreszowe dresy. Wyjątkowym, a przy tym zabawnym prezentem, może być podróż w czasie do tamtych lat, prosto na prywatkę.

 

Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dłuższych przygotowań. Zacznij więc przynajmniej na miesiąc przed datą urodzin. Zarezerwuj miejsce, w którym zorganizujesz zabawę, poszukaj osób, które razem z tobą podejmą się organizacji i będą na tyle dyskretne, żeby nikomu niepowołanemu nie zdradzić waszego planu.

 

Zgromadź meble, stroje i akcesoria z lat 90. Bardzo ważna jest odpowiednia muzyka, najlepiej nagrana na kasetach i odtwarzana z radiomagnetofonu. Możesz poszukać też w internecie programów muzycznych z lat 90. oraz teledysków, które były prezentowane w stacjach muzycznych, takich jak MTV czy VIVA, i puszczać je podczas imprezy. Może uda ci się znaleźć odcinek jakiegoś popularnego serialu z tamtych lat albo kilka reklam. W ten sposób możesz zmontować kilkugodzinną ramówkę telewizyjną, która będzie emitowana w trakcie imprezy.

 

Bardzo ważne jest, aby każdy uczestnik imprezy poświęcił się i założył strój z tamtych lat albo wystylizował się na 20-latka z lat 90. Oprócz wielbicieli rodzimej odmiany muzyki disco na imprezie mogą pojawić się osoby w klimatach grunge, metalowcy i punki.

 

Jeśli uda ci się znaleźć stare gazety, wyłóż je na stoliku. Poszukaj u rodziców, dziadków albo w piwnicy opakowań po produktach spożywczych z tamtych lat. Jeśli je znajdziesz, podaj w nich przekąski.

 

Podczas imprezy możecie zagrać w karty na pieniądze sprzed denominacji. Jeśli nie posiadasz prawdziwych starych banknotów, ściągnij ich wzory z internetu i wydrukuj na drukarce.

 

Zrób wszystko, żeby solenizant miał wrażenie, że odbył podróż w czasie, i… żeby nigdy już nie chciał mieć znowu 20 lat.


Więcej na temat prezenty Urodziny
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41