Prezent
© Rido/Fotolia.com

Prezent z Polski – co najlepiej przywieźć, gdy wybieramy się za granicę?

Prezent
© Rido/Fotolia.com

Prezenty z Polski to często produkty spożywcze, jak np. toruńskie pierniki, oscypki lub sękacz, alkohole, bibeloty, rękodzieła, czy przedmioty codziennego użytku z charakterystycznym dla naszej kultury wzornictwem.

Prezenty z Polski – ptasie mleczko i bursztyny

Gdy wyjeżdżamy w podróż służbową lub składamy zagraniczną, oficjalną wizytę, wówczas dobrym prezentem z Polski będą wyroby rodzimej Cepelii. Można w niej znaleźć obrazy, figurki z bursztynu, piękne ręcznie malowane kubki, rzeźbione pióra, wyroby ze skóry z charakterystycznymi łowickimi lub góralskimi detalami. Z produktów spożywczych za granicą z entuzjazmem przyjmowane jest wedlowskie ptasie mleczko, toruńskie pierniki oraz podlaski sękacz. Alkohol – jeżeli uważamy, że jest to dobry pomysł – możemy wziąć ze sobą Żubrówkę – z pewnością zostanie doceniona.

 

Delicje, ptasie mleczko, kiszone ogórki, wędliny, kryształy, serwetki z Koniakowa, cepeliowe wyroby, ręcznie malowane bombki choinkowe, wybór mamy ogromny. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć czy osoba, którą chcemy obdarować swojską polską wędliną, np. nie jest muzułmaninem. Gdy nie mamy pewności lepiej podarować coś innego. Obcokrajowcy zachwycają się polskimi wyrobami, kulturą i folklorem. Dlatego doceniają prezenty typowo polskie, jak np. ozdoby z filcu (np. etui na klucze, na telefon) z łowickimi lub góralskimi motywami, kierpce, oscypki, wykonana z naturalnych materiałów biżuteria, ceramika z Bolesławca czy porcelana z Ćmielowa, bursztyny, pisanki, góralskie ciepłe skarpety, a nawet ciupagi czy drewniane zabawki dla dzieci. Tego typu przedmioty można kupić na sezonowo pojawiających się na rynkach miast straganach lub w Cepelii. Wybór jest ogromny.

Przeładuj

W "Przyjaciółkach" Wiktor zdradził Patrycję? "Jestem pewna!" Zobaczcie, co się wydarzy w kolejnym odcinku!

zobacz 00:30