Kubki z serduszkiem
Image by LifetimeStock.com

Pomysły na prezenty ślubne: klasyczne i te bardziej szalone

Kubki z serduszkiem
Image by LifetimeStock.com

Co kupić młodej parze na ślub? Możliwości jest wiele! My zachęcamy do postawienia nie tylko na bardzo oryginalne pomysły. Pamiętaj, że zawsze sprawdzi się klasyka! Co na przykład?

Klasyczne prezenty ślubne, które sprawdzą się zawsze

Jeśli chcesz postawić na klasykę, pomyśl np. o zestawie z karafką, paterze na ciasto albo jakimś oryginalnym dodatku, który będzie pasował do wnętrz mieszkania pary młodej. Oto nasze propozycje!

1. Zestaw karafka plus 2 kieliszki Polski Stół. Zestaw z kultowej kolekcji Huty Julia, 458 zł www.hutajulia.com 

Zestaw karafka plus 2 kieliszki Polski Stół. Zestaw z kultowej kolekcji Huty Julia

2. Patera na porcelanowej nodze Linea, 305 zł. www.hutajulia.com

Patera na porcelanowej nodze Linea

3. Kolejna propozycja to lustro dekoracyjne w kształcie oka Auge, Westwing, 129,99 zł

Lustro dekoracyjne

4. Luksusowe kosmetyki - dla niej i dla niego:

ZO® SKIN HEALTH GROWTH FACTOR SERUM, 629 zł

ZO® SKIN HEALTH GENTLE CLEANSER, 220 zł

Luksusowe kosmetyki

5. Świetnym prezentem, lub po prostu dodatkiem do większego prezentu, są książki! Oto nasze 3 propozycje:

  • Smakoterapia, Iwona Zasuwa
  • Prosto z serca, Charles Martin
  • Chemik, Stephenie Meyer

Świetnym prezentem, lub po prostu dodatkiem do większego prezentu, są książki!

6. A może karta podarunkowa np. na masaż? Ceny w poszczególnych salonach zaczynają się już od 100 złotych za godzinny seans.

Prezenty ślubne – korzystanie z gotowych propozycji portali podarunkowych

Jeżeli nie stać nas na zakup kamery go pro, dzięki której małżonkowie będą mogli uwiecznić przebieg miesiąca miodowego, wówczas do głosu dochodzi wyobraźnia. Pomysłów na nietuzinkowy prezent jest wiele. Jeżeli para należy do tych lubiących sport i aktywność fizyczną wówczas można wykupić dla nich karnet na rundę paintballa, wspólne spędzenie czasu na ściance wspinaczkowej, lot motolotnią, bungee jumping, spływ kajakiem, lekcję squasha, nurkowanie, etc. Opcji jest mnóstwo i to, na którą się zdecydujemy jest uzależnione przede wszystkim od kwoty, jaką przeznaczamy na prezent. Dla osób prowadzących mniej aktywny tryb życia można wybrać opcję wspólnego weekendu w spa, kolacji w ekskluzywnej restauracji, romantyczną wyprawę psim lub konnym zaprzęgiem lub rejs żaglówką.

Prezenty ślubne – pomysły dla pasjonatów

Czytnik do e-booków, jeżeli obdarowujemy moli książkowych, którzy nie posiadają już miejsca w mieszkaniu na kolejne egzemplarze, jest bardzo dobrym pomysłem na prezent ślubny. Uciekający budzik dla spóźnialskich, grill elektryczny dla fanów gotowania, chłodziarka do wina dla jego miłośników – jest to też ciekawy pomysł w momencie, gdy małżonkowie proszą o przyniesienie na ślub – zamiast kwiatów - butelki tego trunku, kosz piknikowy z pełnym wyposażeniem oraz kocem dla romantyków.

Prezent ślubny DIY

Prezenty ślubne typu handmade wymagają poświęcenia czasu oraz zaangażowania. Jest to również wyjątkowy gest, dlatego często zarezerwowany dla najbliższych. Rzeczy, które możemy samodzielnie wykonać to np. prezentacja lub film opowiadająca historię związku pary młodej ze zdjęciami, wspólnymi piosenkami, album w formie książki – wspomnień (scrapbook), ręcznie malowane kubki, podstawki pod szklanki wykonane ze wspólnych zdjęć zalaminowanych akrylem i naklejonych na ceramiczne płytki, itp.

Wszystkie te propozycje wymagają wiedzy na temat preferencji i upodobań pary młodej, dlatego jeżeli nie posiadamy wystarczających informacji warto zapytać znajomych. W prezencie ślubnym najważniejsze jest, aby stanowił miły gest, a nie tylko grzecznościowe wywiązanie się z obowiązku.

Więcej na temat małżeństwo
Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08