Kubki z serduszkiem
Image by LifetimeStock.com

Pomysły na niebanalne prezenty ślubne

Kubki z serduszkiem
Image by LifetimeStock.com

Prezenty na ślub to trudny temat. Szczególnie gdy nie znamy zbyt dobrze pary, którą chcemy obdarować. Wówczas do głowy przychodzą standardowe rozwiązania typu odkurzacz, komplet garnków lub zastawy stołowej. Możliwości jest jednak o wiele więcej, a za niewielką kwotę możemy kupić lub własnoręcznie przygotować coś wyjątkowego.

Prezenty ślubne – lista prezentów

Gdy para dokładnie określiła swoje preferencje oraz zapotrzebowanie na konkretne sprzęty wówczas nie ma problemu. Wystarczy wybrać ze spisu to, co jesteśmy w stanie kupić. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu przyszli małżonkowie unikną posiadania czterech ekspresów do kawy czy ośmiu kompletów sztućców.

Prezenty ślubne – korzystanie z gotowych propozycji portali podarunkowych

Jeżeli nie stać nas na zakup kamery go pro, dzięki której małżonkowie będą mogli uwiecznić przebieg miesiąca miodowego, wówczas do głosu dochodzi wyobraźnia. Pomysłów na nietuzinkowy prezent jest wiele. Jeżeli para należy do tych lubiących sport i aktywność fizyczną wówczas można wykupić dla nich karnet na rundę paintballa, wspólne spędzenie czasu na ściance wspinaczkowej, lot motolotnią, bungee jumping, spływ kajakiem, lekcję squasha, nurkowanie, etc. Opcji jest mnóstwo i to, na którą się zdecydujemy jest uzależnione przede wszystkim od kwoty, jaką przeznaczamy na prezent. Dla osób prowadzących mniej aktywny tryb życia można wybrać opcję wspólnego weekendu w spa, kolacji w ekskluzywnej restauracji, romantyczną wyprawę psim lub konnym zaprzęgiem lub rejs żaglówką.

Prezenty ślubne – pomysły dla pasjonatów

Czytnik do e-booków, jeżeli obdarowujemy moli książkowych, którzy nie posiadają już miejsca w mieszkaniu na kolejne egzemplarze, jest bardzo dobrym pomysłem na prezent ślubny. Uciekający budzik dla spóźnialskich, grill elektryczny dla fanów gotowania, chłodziarka do wina dla jego miłośników – jest to też ciekawy pomysł w momencie, gdy małżonkowie proszą o przyniesienie na ślub – zamiast kwiatów - butelki tego trunku, kosz piknikowy z pełnym wyposażeniem oraz kocem dla romantyków.

Prezent ślubny DIY

Prezenty ślubne typu handmade wymagają poświęcenia czasu oraz zaangażowania. Jest to również wyjątkowy gest, dlatego często zarezerwowany dla najbliższych. Rzeczy, które możemy samodzielnie wykonać to np. prezentacja lub film opowiadająca historię związku pary młodej ze zdjęciami, wspólnymi piosenkami, album w formie książki – wspomnień (scrapbook), ręcznie malowane kubki, podstawki pod szklanki wykonane ze wspólnych zdjęć zalaminowanych akrylem i naklejonych na ceramiczne płytki, itp.

 

Wszystkie te propozycje wymagają wiedzy na temat preferencji i upodobań pary młodej, dlatego jeżeli nie posiadamy wystarczających informacji warto zapytać znajomych. W prezencie ślubnym najważniejsze jest, aby stanowił miły gest a nie tylko grzecznościowe wywiązanie się z obowiązku.

 

Więcej na temat małżeństwo
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04