płaszcz typy trencz
Image by LifetimeStock.com

Płaszcze jesienne: dwurzędowe, oversize, z kołnierzem kominowym lub stójką

płaszcz typy trencz
Image by LifetimeStock.com

Płaszcze jesienne to nieodłączny element jesiennego looku. W każdym sezonie egzamin zdają ciepłe dopasowane czarne płaszcze z dużym kołnierzem lub kapturem.

Płaszcze jesienne – kolorystyka i wzory

W jesiennych stylizacjach warto postawić na kolory ziemi, które pięknie komponują się z otaczającymi nas wówczas odcieniami złota, ciemnej zieleni, pomarańczy, czerwieni, brązów i żółci. Jeżeli stawiamy na indywidualizm i za wszelką cenę chcemy się wyróżnić na tle jesiennej szarówki, wówczas dobrym rozwiązaniem są nasycone odpowiedniki kolorów jesieni. Płaszcze mogą być długie, krótkie, wełniane, albo wykonane z ortalionu. Możliwości jest wiele. Płaszcze dwurzędowe, oversize, z kołnierzem kominowym lub stójką. Modne są wszelkie ich warianty, istotna jest odpowiednia kompozycja dodatków, dzięki której można przywrócić do życia nawet stary płaszcz z poprzednich sezonów.

Płaszcze jesienne – dodatki: kapelusze, szale, czapki, rękawiczki

Nieodłącznym elementem każdej jesiennej stylizacji jest szal, czapka i rękawiczki. Wczesną jesienią, kiedy jest jeszcze ciepło możemy pozwolić sobie na nieco lżejsze materiały. Dlatego wybierajmy wówczas zwiewne i delikatnie wiązane na szyi apaszki, ażurowe czapki i miękkie bawełniane rękawiczki. Kolorystykę i fakturę najlepiej dobierać do płaszcza. Jeśli jest on wzorzysty i kolorowy, wówczas można go nieco stonować jednokolorowymi dodatkami. Dzięki temu zabiegowi płaszcz będzie grał główną rolę w stylizacji. W przypadku płaszcza ciemnego lub czarnego, ożywimy stylizację, komponując go z haftowanymi w kwieciste wzory rękawiczkami czy malowanymi apaszkami. Można też wybierać motywy w kratkę, duże, kolorowe grochy czy paski. Dowolność w tym temacie jest nieograniczona. Późna jesień to przede wszystkim ciepłe, ogromne szale, kominy a nawet kołnierze wykonane ze sztucznego futra. Doskonałym akcentem jesiennych stylizacji jest kapelusz, który nie wychodzi z mody przez ostatnie kilka sezonów. Parasolka – która powinna być jesienią nieodłącznym dodatkiem, też może pięknie dopełniać stylizację, dzięki niebanalnym wzorom lub kolorom.

Więcej na temat stylizacje ubrania
Przeładuj

Julia Wieniawa i Viki Gabor są w tej samej wytwórni! Rywalizują ze sobą?

zobacz 01:34