Kobieta ze smartwatchem
©nenetus/Fotolia

Modne zegarki – ozdobna biżuteria, sportowy szyk i smartwatch

Kobieta ze smartwatchem
©nenetus/Fotolia

Dobrze dobrany i modny zegarek świadczy o stylu, wyczuciu gustu i klasie właściciela. Modne są obecnie zegarki biżuteryjne i sportowe oraz smartwatche. Zegarek nie musi być drogi, ważne aby podkreślał całą stylizację i był dopasowany do osobowości noszącego.

Zegarki sportowe i imitujące biżuterię

Hitem są dwa rodzaje zegarków. Jedne to te, które przypominają biżuterię i mogą ją z powodzeniem zastąpić. Drugie zaś to zegarki wykonane w sportowym stylu połączonym z szykowną elegancją. Ten trend dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wśród zegarków mogących pełnić rolę biżuterii najmodniejsze są te z dużą tarczą i złotą lub srebrną bransoletą. Dobrze, aby tarcza zegarka miała też intensywny kolor np. śliwki, butelkowej zieleni lub różowej miedzi. W wydaniu damskim tarcza może być ozdabiana połyskującymi cyrkoniami. Obok metalowych bransolet modne są także połyskujące skórzane paski w metalicznym kolorze. W takim zegarku tarcza powinna być matowa, aby całość tworzyła ciekawy, kontrastowy efekt. Najmodniejsze wydania zegarków sportowych mają materiałowy (najlepiej z materiału w kontrastowe np. czarno-żółte podłużne pasy) lub silikonowy miękki pasek oraz czarną lub białą tarczę.

Inteligentne zegarki smartwatch

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zegarki typu smartwatch. To wielofunkcyjne urządzenia, połączone ze smartfonem. Na smartwatchu można więc odbierać telefony i smsy. Smartwatche służą nie tylko do odmierzania czasu, ale także np. do liczenia kalorii lub pełnią funkcję GPS. Jeśli do smartfona połączonego z zegarkiem wprowadziliśmy dane z poczty elektronicznej lub z aplikacji w facebookowej, na smartwatchu można czytać e-maile i powiadomienia społecznościowe.  

Więcej na temat stylizacje
Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49