naszyjnik z sercem
©alicjakoll/fotolia

Modne naszyjniki – celebrytka, wąsy czy sztuczne perły

naszyjnik z sercem
©alicjakoll/fotolia

Naszyjniki podkreślają piękno kobiety, która je nosi. W modzie są celebrytki, czyli delikatne złote łańcuszki z drobnymi, płaskimi zawieszkami.

 

Zarówno w naszyjnikach, jak i w innych ozdobach, widoczny jest wąsaty trend – wywinięte w górę wąsy zdobią ubrania, torebki, biżuterię. Modne łańcuszki z zawieszkami w kształcie wąsów, kółek czy sowy, rozpropagowały gwiazdy.

Modne naszyjniki – jak nosić

Modne łańcuszki nadają charakter stylizacji. Dodają elegancji, a także wiele mówią o osobowości kobiet, które je noszą. Aby jednak nie uzyskać karykaturalnego efektu, należy przestrzegać kilku zasad:

  • Pamiętaj o umiarze – jeśli strój jest sam w sobie bogato zdobiony, uszyty z jaskrawego materiału lub rzuca się w oczy z innego powodu, zrezygnuj z zakładania naszyjnika.
  • Modny naszyjnik – krzykliwy i wyrazisty, dobrze będzie wyglądał w połączeniu z małą czarną.
  • Zrezygnuj z nakładania łańcuszka w ostatniej chwili – nieprzemyślany wybór może zepsuć każdą stylizację.
  • Modny łańcuszek jest wystarczającą dekoracją – passe są połączenia naszyjnik plus kolczyki.
  • Na uroczystą kolację wybierz skromny i zarazem elegancki naszyjnik.
  • Kupując biżuterię, nie zapominaj o swoim wieku – dojrzałym paniom nie pasują plastikowe ozdoby.
  • Jeśli chcesz optycznie wydłużyć szyję, kup długi, modny naszyjnik.

Celebrytka, czyli łańcuszek na topie

Celebrytka, zwana także łańcuszkiem gwiazd, to modny, delikatny naszyjnik z zawieszką typu: sowa (symbol wiedzy), serce (symbol miłości), czterolistna koniczyna (symbol szczęścia), a także wywiniętymi do góry wąsami a'la lata 90. Zawieszki przy łańcuszkach celebrytkach są zwykle płaskie, niekiedy stanowią całość z łańcuszkiem. Łańcuszki i zawieszki wykonane są ze złota lub przynajmniej utrzymane w złotym kolorze.

Sztuczne, ale z klasą

Biżuteria może być wykonana ze złota, srebra lub sztucznych materiałów – sztuczne perły wprowadziła na salony francuska projektantka mody - Coco Chanel.

 

Sztuczne perły mogą stanowić obróżkę wokół szyi lub zwieszać się długimi sznurami na piersi. Długie perłowe naszyjniki podkreślają biust i dekolt. Krótkie obróżki koncentrują uwagę patrzącego na twarzy noszącej je kobiety. Wybór naszyjnika przylegającego do szyi można polecić osobom szczupłym, o szyi smukłej i długiej.

 

Aby upodobnić sztuczną biżuterię do srebrnej wykorzystuje się np. stal z chromem. Z kolei odcień złoty można uzyskać dzięki połączeniu brązu z miedzią. Modne łańcuszki noszą m.in.: Agnieszka Szulim, Magdalena Kożuchowska, Sandra Bullock, Jessica Alba.

Więcej na temat inspiracje modowe
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04