Kobieta w różowym stroju
©Voyagerix/Fotolia

Najmodniejsze kolory – przykurzone i wyblakłe od słońca

Kobieta w różowym stroju
©Voyagerix/Fotolia

Modne kolory nawiązują w tym sezonie do stylistyki lat 90., której wpływy widać już od dłuższego czasu. Hitem stał się kolor marsala – zarówno w ubraniach, dodatkach, jak i koloryzacji włosów. Z mody nie wychodzi ponadczasowa biel i czerń. Kremowe pastele oraz wszelkiego rodzaju róże, niebieskości i szarości to również bardzo modne rozwiązania kolorystyczne w nadchodzących sezonach.

Marsala, indygo i nasycone barwy

Marsala jest to ciemny, głęboki burgund z lekką domieszką brązu, który doskonale komponuje się z większością barw. Ciepły intensywny niebieski, lekko złamany zielenią i szarością doskonale komponuje się z marsalą tworząc niezwykle energetyczną kompozycję. Kolor ten sprawdza się dobrze w dodatkach, szczególnie w zestawieniu z szarościami. Z mody nadal nie wychodzi pomarańczowy i koralowy, który jest śmiało zestawiany ze zgaszoną zielenią czy delikatnym różem.

Szarości, ametyst, pudrowy róż i kremowa zieleń

Wszelkiego rodzaju błękity i szarości przełamane fioletem to hit na światowych wybiegach. Projektanci uwielbiają też róż w wielu odsłonach, jednak swoją uwagę coraz bardziej kierują w stronę zgaszonych i rozmytych odcieni. Liliowy przełamany szarościami, delikatny kolor ametystowy, intensywna barwa brzoskwiniowa w przydymionej odsłonie to kolory nadchodzących sezonów.

Modne kolory – co nosić

Zestawy total – czyli stylizacje w jednej tonacji są ponadczasowe i supermodne. Tak samo jak połączenie bieli z czernią, które zawsze jest eleganckie i gustowne. Zestawienie pastelowych ubrań z intensywnymi barwami dodatków lub jaskrawymi aplikacjami to również doskonały pomysł. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami. Możemy wybrać świeżość i subtelność lub bardzo nasycone barwy. Królują barwy ziemi, słońca i wody.

Więcej na temat stylizacje ubrania style w modzie
Przeładuj

Mikołaj Roznerski nie spędził walentynek z Adrianą Kalską! Nad ich związkiem zawisły czarne chmury?

zobacz 00:25