Kobieta w szarej, eleganckiej garsonce
© Edyta Pawlowska/Fotolia

Niskie kobiety powinny nosić krótkie żakiety

Kobieta w szarej, eleganckiej garsonce
© Edyta Pawlowska/Fotolia

Każda kobieta może wyglądać dobrze w garsonce, pod warunkiem że żakiet i spódnica będą miały długość adekwatną do wzrostu. Garsonka w zależności od dodatków, kroju i tkaniny, z jakiej została wykonana, będzie pasowała na wiele okazji i nigdy nie wyjdzie z mody.

Niskie kobiety powinny wybrać krótki żakiet

Żakiet sięgający powyżej pasa optycznie wydłuży sylwetkę i podkreśli talię. Kobiety o niewielkim wzroście dobrze będą wyglądały także w żakiecie do pasa, pod warunkiem że będzie on odsłaniał pasek spódnicy. Wąska talia powinna zostać dodatkowo zaakcentowana, np. paskiem. Do krótkiego żakietu pasuje nieco dłuższa spódnica, najlepiej sięgająca za kolano.

Długie żakiety dla wysokich

Kobiety wysokie mogą postawić na dłuższy żakiet. Można go z powodzeniem zestawić z krótką spódnicą, nad kolano. Trzeba jednak pamiętać, żeby spódnica wystawała na minimum 10 cm spod żakietu. Na taki zestaw powinny zdecydować się kobiety o sylwetce w typie jabłka, czyli z długimi, szczupłymi nogami i masywną górą, a także tuby, u których biust, talia i biodra mają bardzo zbliżoną szerokość.

Ołówkowe spódnice i sukienki dla klepsydr

Kobiety o wąskiej talii i szerokich biodrach oraz dużym biuście, czyli o sylwetce w typie klepsydry, powinny wybrać ołówkowe spódnice i sukienki. Podkreślą dzięki temu figurę, pozostając eleganckie. Do ołówkowego fasonu dobrać można krótki żakiet, który jeszcze bardziej podkreśli kobiece kształty. Krótki żakiet nie musi mieć długiego rękawa, nawet lepiej, gdy rękaw będzie krótki lub o długości ¾.

Modne garsonki w odpowiednim rozmiarze

Aby dobrze wyglądać w garsonce, trzeba uważnie dobrać rozmiar. Zbyt małe kreacje pogrubiają, a zbyt duże nie akcentują kobiecych atutów i wyglądają nieestetycznie. Gwarancją nienagannego wyglądu i dobrego samopoczucia jest dopasowanie garsonki pod względem rozmiaru, kroju, a także koloru.

Kolorystyka modnych garsonek

Garsonki przeważnie mają stonowane barwy, np. granatową, szarą, czarną czy w odcieniach brązu. Jako że jest to kreacja biznesowa i typowa raczej dla oficjalnych spotkań, zazwyczaj szyje się je z jednolitego materiału dobrej jakości, np. z wełny bądź z tkanin z naturalnymi domieszkami. Modne garsonki charakteryzują się tym, że miękko układają się na sylwetce, doskonale ją podkreślając. W mniej oficjalnych sytuacjach można wybrać bardziej krzykliwe kolory albo klasyczną garsonkę zestawić z wyrazistymi dodatkami.

Przeładuj

Tomson i Baron w szoku! Występ uczestników "The Voice of Poland" mocno zaskoczył jurorów!

zobacz 01:11