Czerwona kurtka typu bomber
Flickr/Robert Sheie/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Jak nosić bomber jacket?

Czerwona kurtka typu bomber
Flickr/Robert Sheie/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Kurtki bomber noszą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich pierwowzorem była zaprojektowana dla pilotów nylonowa kurtka MA-1. Nieodłącznymi elementami bomber jacket są stójka, ściągacze przy rękawach i zamek. To bardzo luźny fason, więc trzeba go ostrożnie dobierać do typu sylwetki i komponować w zestawach z obcisłym dołem.

Bomber – do jakiej sylwetki?

Bomber jacket optycznie powiększa górne partie ciała, dlatego nie wygląda dobrze w połączeniu z szerokimi barkami i dużym biustem. Idealnie pasuje do sylwetki o wyważonych proporcjach między ramionami a biodrami.

Do czego zakładać kurtkę bomber?

Kurtka bomber – ze względu na duży wachlarz dostępnych wzorów i materiałów (nylon, dres, zamsz, bawełna, jedwab, satyna) – jest uznawana za element stroju niemal na każdą okazję. Można ją nosić w wersji sportowej, w połączeniu z topem, legginsami i sportowymi butami. Świetnie się sprawdza podczas treningów, ponieważ daje dużą swobodę ruchów. W kurtce bomber można się poczuć nie tylko luźno, ale i bardzo dziewczęco, jeśli połączy się ją ze zwiewną sukienką i sandałami.

 

Nadaje się też na wieczorne wyjścia – wystarczy dobrać wersję obszywaną cekinami lub z ciekawym nadrukiem (np. w kwiaty, wzory etniczne, motywy orientalne czy galaktyczne). Warto jednak w takiej kompozycji przestrzegać zasady, że im więcej dzieje się na górze, tym mniej powinno dziać się na dole (zarówno jeśli chodzi o wzory, jak i o kolorystkę).

 

Druga zasada bomber jacket mówi, by tego luźnego fasonu nie łączyć z szerokimi spodniami ani spódnicami. Najlepiej z taką kurtką komponują się rurki, szorty i obcisłe spódniczki mini i spódnice ołówkowe.  

Przeładuj

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

zobacz 00:50