Siwy mężczyzna
©Rido/Fotolia

Zestaw dżentelmena – pomysły na prezenty z okazji 50. urodzin

Siwy mężczyzna
©Rido/Fotolia

Prezent na 50. urodziny dla mężczyzny powinien być elegancki, praktyczny i odrobinę ekstrawagancki. Takim prezentem może być stary zegarek mechaniczny, wieczne pióro, dobry alkohol i elegancki parasol – zestaw dżentelmena.

Mechaniczny, zabytkowy zegarek

Oryginalnym prezentem na 50. urodziny może być nakręcany, mechaniczny zegarek na rękę. Nowe modele są dosyć drogie, ale na szczęście na internetowych aukcjach i targach staroci można znaleźć stylowe, stare zegarki. Najlepszą sławą cieszą się zegarki szwajcarskie, m.in. takich marek, jak Omega, Delbana, Doxa czy Atlantic. Na aukcjach można znaleźć 40-, 50-, a nawet 60-letnie działające zegarki tych marek w całkiem dobrym stanie już za ok. 400 zł. Równie ciekawe wzornictwo i dobrą jakość mają zabytkowe zegarki radzieckie, marek takich, jak np. Poljot, Rakieta, Wostok, są przy tym trochę tańsze. Eleganckiego poljota w bardzo dobrym stanie można kupić już za 100 zł.

Szukasz prezentu dla swojego męża, który niebawem obchodzi 50 urodziny? Wykorzystaj dostępny w Groupon kod rabatowy.

Eleganckie wieczne pióro

Kolejnym z serii uniwersalnych prezentów w dobrym stylu jest pióro do pisania. Wieczne pióra ze średniej półki, np. niektóre modele watermana i sheaffera można kupić za ok. 200 zł. Trudno jest podać górną granicę cen wiecznych piór. Najdroższe pióro świata kosztowało 8 milionów dolarów. Za tyle w 2010 r. na aukcji w Szanghaju sprzedano pióro „Fulgor Nocturnus” włoskiej marki Tibaldi.

Butelka dobrego alkoholu

Z okazji 50. urodzin można podarować butelkę dobrego alkoholu. Za „męskie” alkohole uważa się np. koniak, brandy, whisky lub burbon. Ceny butelki o pojemności 0,7 l któregoś z tych alkoholi zaczynają się od 60-70 zł. W opakowaniu prezentowym można je kupić za 100-120 zł. Lepsze gatunki mogą jednak kosztować nawet kilkakrotnie więcej.

Zestaw szklanek do whisky

Jeśli solenizant lubi od czasu do czasu napić się whisky, możesz podarować mu eleganckie szklanki do tego trunku. Komplet eleganckich szklanek polskiego producenta można kupić już za 80 zł.

Elegancki parasol

Parasol dobrej marek to nie tylko elegancki, ale też bardzo praktyczny prezent. Wybieraj parasole w stonowanych kolorach: czarnym, brązowym, grafitowym lub granatowym, ewentualnie w elegancką kratę. Taki parasol można kupić za 100-200 zł.


Więcej na temat prezenty porady psychologiczne
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43