piękna kobieta
Image by LifetimeStock.com

Gorset wyszczuplający czy modelujący. Który wybrać?

piękna kobieta
Image by LifetimeStock.com

Gorset wyszczuplający ma za zadanie podkreślić, wysmuklić talię i uwydatnić biust, nadając figurze odpowiednie proporcje. Bardzo istotną kwestią jest dopasowanie do sylwetki. Nie powinien on w żadnym miejscu odstawać ani zbyt mocno wrzynać się w ciało.

Gorset wyszczuplający czy modelujący. Na jaki się zdecydować?

Przy wyborze gorsetu ważne jest, by dopasować ubiór do sylwetki i wybrać taki, który podkreśli atuty i zakryje niedoskonałości. By wymodelować odpowiednio sylwetkę, trzeba przyzwyczaić ciało do mocnego ucisku. Dlatego na początku nie wiąż zbyt mocno gorsetu, by go nie uszkodzić i nie zrobić sobie krzywdy. Na co dzień poleca się chodzenie w gorsetach usztywnianych metalowymi fiszbinami lub fiszbinami plastikowymi o dobrej jakości. Przy zakupie gorsetu warto kierować się też kolorem i wybrać odcień pasujący do większości ubrań w szafie.

 

Oba typy gorsetów, zarówno wyszczuplający jak i modelujący, służą do modelowania figury i pozwalają utrzymać wyprostowaną postawę ciała, a także ładnie się poruszać. Jeśli planujemy nosić gorset tylko czasami, jako odzież, bieliznę lub na sporadyczne okazje, wtedy wystarczy gorset modelujący. Gorset świetnie sprawdza się też jako bielizna erotyczna w sypialni.

 

Gorset modelujący ma łącznie dwanaście fiszbin, dzięki czemu biust ładnie się w nim prezentuje. Dlatego, by uzyskać figurę w kształcie klepsydry i mocne wcięcie w talii zalecany jest właśnie ten typ gorsetu. Kiedy planujemy ćwiczyć talię, czy modelować brzuch warto zdecydować się na gorset wyszczuplający. Konstrukcja tego modelu gorsetów przeznaczona jest do długotrwałego noszenia. Gorset jest trwały i ładnie układa się na biuście. Gorset wyszczuplający ma gęsto ułożone fiszbiny spiralne i wygodnie się go nosi na co dzień. Ten rodzaj ubioru wyszczupli nas wizualnie, ale należy pamiętać, że po jego zdjęciu ciało powróci do poprzedniego kształtu.

 

Więcej na temat ubrania inspiracje modowe
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36