ozdobione spodnie koloru żółtego
©fottoo/Fotolia.com

Jak samodzielnie ozdobić stare i zniszczone spodnie: przetarcia, naszywki, przypinki, prasowanki, koraliki, cekiny i perełki

ozdobione spodnie koloru żółtego
©fottoo/Fotolia.com

Własnoręcznie zdobione spodnie to dobre rozwiązanie dla fanek unikatowości i niepowtarzalnego stylu. Osoby, które chcą wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie wykazać się kreatywnością i zabawić się w projektanta mody mogą przerobić swoje stare ulubione, znoszone dżinsy. Można wykonać na nich modne przetarcia, dziury, a także naszyć na nie trendowe perełki lub kwiatowe haftowane naszywki.

 

Samodzielne przerabianie swoich starych, znoszonych spodni lub dżinsów kupionych za kilka złotych w second-handzie nie wymaga dużych nakładów finansowych. Żeby nadać swoim spodniom unikatowość, wystarczy odrobinę czasu i inwencji własnej.

Jak zrobić przetarcia na spodniach?

Do wykonania przetarć na spodniach nie trzeba mieć specjalnych umiejętności krawieckich. Najlepiej do tego celu wybrać luźne znoszone dżinsy lub dopasowane rurki. Przed przystąpieniem do pracy warto wcześniej pozaznaczać miejsca, w których mają być widoczne przetarcia. Poza tym do wykonania przetarć na spodniach oprócz nożyka potrzeba również podkładki, która znacznie ułatwi wykonanie cięć. Na samym końcu wystarczy wykonać cięcia w zaznaczonych miejscach i powyciągać z nich nitki. Najefektowniej prezentują się przetarcia na kolanach i na udach, ale można je wykonać w dowolnych miejscach – warto jednak pamiętać o zachowaniu symetrii.

Jak zakryć dziurę lub plamę na spodniach?

Samodzielnemu zdobieniu spodni może towarzyszyć chęć zamaskowania dziury lub niemożliwej do sprania plamy. W tym celu najlepiej wyposażyć się w naszywki i przypinki, które dostępne są w pasmanteriach, a także w popularnych sieciówkach. Tego typu dodatki są dobrym sposobem na ożywienie stylizacji i nadanie jej niepowtarzalnego charakteru. Poza tym dzięki naszywkom i przypinkom można zamanifestować swoje poglądy czy gust muzyczny. Nie bez znaczenia jest to, że takie dodatki są mocno inspirowane stylem ulicznym. Obecnie dostępne są naszywki: materiałowe, cekinowe i haftowane. Ciekawym, chociaż nieco zapomnianym, sposobem maskowania dziur i nieestetycznych plam na spodniach są tzw. prasowanki, które aplikuje się na spodnie przy użyciu żelazka.

Cekiny, perełki i koraliki – jak ozdobić nimi spodnie?

Chcąc przywrócić starym, znoszonym spodniom drugie życie oraz nadać im niepowtarzalny charakter, warto zaopatrzyć się w cekiny, brokat, perełki i koraliki. Można je zakupić w pasmanteriach oraz w sklepach internetowych już za kilka złotych. Ciekawym pomysłem jest naszycie na mankiety różnych srebrnych dyskretnych ozdób: gwiazdek, cekinów i perełek. Do tego celu najlepiej zaopatrzyć się w igłę, nitkę w kolorze ozdób, a także nożyczki do jej przecinania. W łatwy sposób można nadać swoim spodniom efekt glamour, przyszywając do nich różnobarwne perełki w losowych miejscach. Oprócz tego spodnie można ozdobić, przyszywając do nich ozdoby również przy kieszeniach.

Więcej na temat Spodnie Inspiracje modowe
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17