Kobieta w makijażu z długimi kolczykami
©djile/Fotolia

Długie kolczyki optycznie wydłużają szyję

Kobieta w makijażu z długimi kolczykami
©djile/Fotolia

Duże kolczyki można nosić i na co dzień, i na wielkie wyjścia. Przy komponowaniu stylizacji trzeba pamiętać, by były tak samo eleganckie jak kreacja.

Duże kolczyki do mieniących się ubrań

Wielu znanych projektantów proponuje bardzo bogato zdobioną biżuterię, w tym kolczyki. Wykonane są z różnych tworzyw, ale łączy je jedno – blask i rozmiar. Giambattista Valli, Marchesa, Lanvin czy Prada prezentują długie, masywne i mieniące się fasony. Zauważalny jest trend na kolczyki owalne, do łask wróciły koła. Duże kolczyki modne w tym sezonie pasują do równie ozdobnych kreacji. Przede wszystkim do długich sukien z połyskujących tkanin.

Długie kolczyki pomogą wysmuklić twarz

Jeśli szyja jest zbyt krótka, można ją optycznie wydłużyć dzięki odpowiednim kolczykom. Przy wyborze tego rodzaju biżuterii powinien być brany pod uwagę także kształt twarzy. Ostre rysy i kwadratową twarz „złagodzą” fasony okrągłe, łezki, kule. Im większe, tym efekt będzie silniejszy. Duże kolczyki odwrócą też uwagę od mocno spiczastego podbródka, pod warunkiem że na dole będą szersze niż w górnej części. Kobietom z okrągłą twarzą pasują długie kolczyki optycznie wyszczuplające buzię. Z kolei owalna twarz dobrze będzie wyglądała w towarzystwie dużych kolczyków o geometrycznych kształtach.

Upięte włosy nie zakryją pięknych kolczyków

Duże kolczyki rzucają się w oczy i przy długich, i przy krótkich fryzurach. Jednak żeby wyeksponować ich piękno, warto pomyśleć nad upięciem włosów. Odsłonięta w ten sposób bogato zdobiona biżuteria króluje na wybiegach podczas pokazów wielu znanych marek, np. Marchesa.

Kolczyki powinny być odpowiednie do stroju

Kobiety lubiące szyk powinny wybierać kolczyki z metali szlachetnych. Na większe wyjścia warto założyć duże kolczyki o silnym połysku, które będą podkreślały elegancki wygląd. Duże kolczyki można nosić również np. do pracy czy na wakacjach. Do letnich, zwiewnych sukienek będą pasowały długie i błyszczące albo w stylu etno.

 

Przeładuj

Sylwia Bomba z "Gogglebox. Przed telewizorem" pomagała Big Boyowi schudnąć? Wiemy!

zobacz 00:58