Biała, damska torebka
©Andrey Bandurenko/Fotolia

Pikowane torebki – stylowe i modne

Biała, damska torebka
©Andrey Bandurenko/Fotolia

Pikowane torebki są modne, nadają charakteru stylizacji. To świetny wybór dla osób, które lubią bawić się modą. Pikowane torebki przełamują monotonny styl i ożywiają klasyczną elegancję.

Rodzaje pikowanych torebek

Pikowane torebki występują praktycznie w każdym rodzaju – może to być: kuferek, listonoszka, chanelka (mała torebka na ramię) lub kopertówka. Coraz częściej kobiety wybierają ekologiczną, sztywną i wodoodporną (tzw. gumową/żelową) torebkę na zakupy. Rozmiar pikowanej torebki zależy od indywidualnych upodobań – kupić można zarówno małą torebkę do ręki, jak i torbę, która pomieści dokumenty w formacie A4.

Pikowane torebki – casualowe połączenia

Tkaniny pikowane, podobnie jak dżins, kojarzą się ze strojem nieformalnym. Mimo to, oba te materiały chętnie łączymy zarówno z odzieżą sportową, jak i eleganckimi materiałami. Jest to tzw. styl casual, w którym nie ma reguł, a liczy się przede wszystkim swoboda. Jednak ten luz zazwyczaj jest jedynie pozorny, wymaga bowiem poświęcenia czasu i wielu przymiarek. Pikowaną torebkę można bez problemu połączyć zarówno z elegancką spódnicą (business casual), jak i luźnym T-shirtem (sport casual). Warto mieć na uwadze, że dzisiejsza moda pozwala na dużą dowolność stylizacji.

Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12