Profil kobiety, która ma przekłute ucho.
© Artem Furman/Adobe Stock

Kolczyki w uchu można nosić w różnych jego częściach. Conch piercing to najnowszy trend w kolczykowaniu polegający na przekłuwaniu środkowej części małżowiny usznej. W tym miejscu, w zależności od upodobań, można umieścić mały kolczyk na wkrętkę, a nawet niewielkie kółko, otaczającego zewnętrzną chrząstkę ucha.

 

Piercing (inaczej kolczykowanie, przekłuwanie) jest to forma ozdabiania ciała w osobliwych miejscach, najczęściej w nosie, pępku, języku, miejscach intymnych, wargach oraz uszach. Klasyczne przebijanie uszu odbywa się na płatkach uszu, ale kolczyk można również umieścić w środkowej części małżowiny usznej, co nosi nazwę conch piercingu.

Conch piercing - co to jest?

Przekłuwanie środkowej części usznej małżowiny, czyli conch piercing, to najnowszy trend w kolczykowaniu ciała. Kolczyki w środku ucha wyglądają bardzo oryginalnie a jednocześnie subtelnie. W tym miejscu można umieścić jeden większy kolczyk lub kilka mniejszych. Zabieg wykonuje się tylko i wyłącznie za pomocą igły. Przebijanie uszu pistoletem rozrywa tkankę, co powoduje, że skórą wolniej i trudniej się goi.

Conch piercing - czy jest bolesny?

Próg bólu u każdego człowieka jest nieco inny. Należy pamiętać, że ucho jest silnie unerwione, a przebicie chrząstki może boleć nieco bardziej niż tkanki miękkiej, ale ogólnie conch piercing nie jest uznawany za wyjątkowo bolesny zabieg. Gwarancją bezpiecznego i sprawnego zabiegu jest przekłuwanie uszu w profesjonalnym salonie piercingu.

Kolczyki w środkowej części małżowiny usznej a proces gojenia się

Proces gojenia się rany może trwać nieco dłużej, niż w przypadku przebicia płatka ucha. Na świeżo przekłute miejsce powinny w szczególności uważać osoby o długich włosach, które mogą zahaczyć kolczyć i podrażnić a nawet uszkodzić ucho (przy bardzo silnym szarpnięciu).

Kolczyki w uchu - jakie ozdoby do conch piercingu?

Przekłucie środkowej części ucha pozwala ozdobić ucho w sposób bardzo subtelny, np. wybierając do tego jeden delikatny kolczyk z jubilerskim kamieniem czy kilka bardzo małych. Conch piercing będzie bardziej spektakularny, gdy w uchu umieści się niewielkie kółko otaczające obrąbek, czyli zewnętrzną chrząstkę ucha.