zakochana para
Image by LifetimeStock.com

Zamiast kwiatów na ślub: pomoc dla dzieci, kupony, książki

zakochana para
Image by LifetimeStock.com

Alternatywą dla ślubnych bukietów mogą być kupony lotto lub vouchery. Warto rozważyć także pomoc placówkom opiekuńczym, np. szpitalnym oddziałom dziecięcym. Miłośnicy książek zamiast kwiatów na ślub mogą poprosić o interesującą ich literaturę.

Zamiast bukietu na ślub – pomoc dzieciom

Po ceremonii zaślubin, goście składają nowożeńcom życzenia i z reguły wręczają świeże kwiaty. Jest to upominek bardzo nietrwały - może przetrwać zaledwie kilka godzin, w najlepszym wypadku – kilka dni.

 

  • Maskotki, przybory szkolne, ubranka dziecięce, pieluchy

Coraz częściej młode pary podejmują decyzję, by wesprzeć placówki: domy dziecka, szpitalne oddziały dziecięce, przedszkola i prosi gości o potrzebne materiały, które sprawią radość najmłodszym: maskotki, akcesoria szkolne, nowe ubranka. Na szpitalnych oddziałach noworodków szczególnie przydadzą się pieluchy. Można także poprosić o wpłatę na rzecz fundacji. Ważne, aby wcześniej odwiedzić placówkę, którą chce się obdarować. W ten sposób dowiemy się, na co jest największe zapotrzebowanie, a placówka będzie mogła zapoznać się z regulacjami prawnymi dotyczącymi darowizny.

Zamiast kwiatów na ślub – kupony lotto i zdrapki

Młoda para może poprosić gości, aby za równowartość pieniędzy, które zamierzali przeznaczyć na bukiet, kupili kupony lotto i zdrapki. Jest szansa, że jeśli uda się uzbierać worek kuponów, któryś z nich będzie szczególnie szczęśliwy.

 

  • Książki tematyczne

Można poprosić o rodzaj książek, które są najbardziej atrakcyjne dla pary. Jeśli np. zakochani interesują się kryminałami, mogą poprosić o taki typ literatury w prezencie. Można również sporządzić listę z tytułami, o które warto byłoby powiększyć domową bibliotekę.

 

  • Karnety, bony, vouchery

Ciekawą alternatywą dla bukietów ślubnych i pieniędzy są bony prezentowe. Może to być talon na zakupy, masaż dla dwojga, weekend w spa, kurs tańca czy kupon rabatowy. Jeśli para lubi adrenalinę, warto pokusić się o voucher na skok spadochronem, skok na bungee czy lot balonem.


Więcej na temat ślub małżeństwo
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36