kobieta w kolorowej masce i wieczorowej sukience
©anetlanda/Fotolia.com

Propozycje strojów karnawałowych na bal przebierańców – za kogo można przebrać się na imprezę karnawałową?

kobieta w kolorowej masce i wieczorowej sukience
©anetlanda/Fotolia.com

Bal przebierańców jest popularnym typem imprezy karnawałowej. Może on przyjmować różną formę – dużej imprezy zorganizowanej lub kameralnego spotkania w gronie znajomych. Obowiązkowym elementem balu przebierańców jest strój karnawałowy, który może nawiązywać do jakiegoś motywu z filmu, książki lub kreskówki. Ważnym jest, żeby zabrać o wszystkie aspekty charakteryzacji – strój, makijaż i fryzurę.

Karnawałowe imprezy przebierane cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim można wcielić się w swoją ulubioną postać, zwierzę czy nawet rzecz. To także okazja do popisania się swoją kreatywnością i inwencją twórczą. Strój karnawałowy można uszyć samemu, kupić lub wypożyczyć w jednym z punktów oferujących tego typu usługi.

Karnawałowe przebranie za gwiazdę

Bale przebierańców są dobrą okazją do tego, żeby chociaż na chwilę wcielić się w postać swojego idola – gwiazdę muzyki lub filmu. Kobiety bardzo często przebierają się za ikonę popkultury – Marilyn Monroe. Taki strój składa się z – charakterystycznej dla tej gwiazdy – białej sukienki, wykonanej z lekko błyszczącego materiału, a także blond peruki. Obowiązkowym atrybutem takiego stroju są również czerwone usta, naszyjnik z pereł oraz białe kabaretki. Natomiast mężczyźni często przebierają się za ikonę muzyki – Elvisa Presleya. Tego typu strój powinien składać się z białego kombinezonu z głębokim dekoltem w literę V i bogato zdobioną górą. Charakterystyczne dla tej gwiazdy są również ciemne, mocno zaczesane do tyłu włosy. Oprócz tego warto pamiętać o porcelanowej cerze i okularach z doczepionymi baczkami.

Meksykańskie stroje karnawałowe

Wielu osobom karnawał kojarzy się z radosną fiestą w stylu meksykańskim. Obowiązkowymi elementami takiej imprezy są różnokolorowe dekoracje, palmy, kaktusy oraz menu z meksykańską kuchnią. Nie należy również zapominać o barwnych strojach z ponczo, sombrero (kapeluszu z szerokim rondem) i długich naszyjnikach. Dodatkowo kobiety mogą pomyśleć o długiej, rozkloszowanej spódnicy w poziome paski.

Przebranie karnawałowe za postać z bajki

Ciekawym pomysłem na strój karnawałowy jest również wcielenie się w postać ze swojej ulubionej kreskówki, książki lub filmu. Kobiety, bez względu na wiek, na balu przebierańców bardzo często, chcąc się poczuć wyjątkowo, wybierają strój księżniczki Elsy z „Krainy lodu” lub innych postaci bajkowych – Kopciuszka, Królewny Śnieżki czy Czerwonego Kapturka. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się stroje bohaterów Gry o tron, Władcy pierścienia, Harry’ego Pottera czy Gwiezdnych wojen.

Strój karnawałowy w stylu lat 50’

Obecnie na topie są także stroje karnawałowe w stylu lat 50., które przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet, które szukają seksownych charakteryzacji na bal przebierańców. W latach 50. XX w. królowały warstwowe, rozkloszowane spódnice w stylu pin-up girl, seksowne sukienki z głębokim dekoltem i odcięciem w talii oraz krótkie bluzeczki.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17