Prezenciki ślubne
Image by LifetimeStock.com

Prezenciki dla gości weselnych mogą być słodką niespodzianką do zjedzenia lub bardziej trwałą pamiątką, np. w formie magnesów na lodówkę. Ciekawym pomysłem jest miód pakowany w małe słoiczki – zdrowe łakocie nasuwają same pozytywne myśli. Kupując prezenciki dla gości, należy pamiętać również o najmłodszych uczestnikach ceremonii.

1. Ciastko z wróżbą

Ciastko z wróżbą to prezencik dla gości, który każdemu poprawi humor. Poza tym wspólne odczytywanie wróżb stanowi świetną zabawę i sposób na lepsze poznanie się i integrację weselnych gości. Często na weselach goście dzielą się na dwie odrębne, nieznające się nawzajem grupy: goście panny i pana młodego. Czytanie i interpretacja wróżb pozwoli im przełamać pierwsze lody.

2. Składane krzesełko z niespodzianką w środku

Ręcznie robione malutkie krzesełka podkreślają wyjątkowość chwili. Gotowe szablony do złożenia można kupić np. w sklepach internetowych. Do środka chowa się słodką niespodziankę - cukierek, migdał, orzech w czekoladzie.

3. Mały miód

Miód w malutkim słoiczku to bardzo słodki prezent. Najlepiej wykorzystać zaufaną pasiekę, w której pracownicy mają możliwość zapakowania małych porcji miodu. Do pojemników można dołączyć etykietę z datą ślubu i podziękowaniami dla gości.

4. Prezenciki dla gości – ciastka Pan Młody i Pani Młoda

Prezenciki dla gości mogą mieć formę serc udekorowanych na kształt sukni Pani Młodej oraz garnituru Pana Młodego.

5. Torcik z malutkiego ręcznika

Upominek ma kształt ciasta – jest to mały ręcznik spakowany w formie ciastka weselnego. Opakowany w przezroczystą folię i ozdobiony wstążką stanowi ciekawy prezent.

6. Zestaw ciast

Zestaw ciast to tradycyjny upominek dla gości. Większość gości – zwłaszcza starszych - będzie z pewnością zadowolona.

7. Spersonalizowane magnesy na lodówkę

Magnesy to pamiątka, która pozostaje na długo. Każde spojrzenie na lodówkę przywodzi na myśl ceremonię zaślubin.

8. Figurki aniołki

Figurka aniołka wykonana np. z masy alabastrowej to także ciekawy pomysł na prezencik dla gości weselnych.

9. Zakładki do książek pasujące do winietek i zaproszeń

Zakładki do książek sprawią wiele przyjemności wszystkim miłośnikom książek. W drukarni można zlecić wykonanie zakładek według własnego projektu - z imionami państwa młodych oraz datą ślubu i podziękowaniem za przybycie.

10. Prezenciki dla małych gości – bańki mydlane i kolorowe żelki w małym słoiczku

W dniu ślubu nie wolno zapominać o najmłodszych. Słodki prezent i pięknie opakowane zestawy do puszczania baniek mydlanych sprawią dzieciom wiele frajdy. Poza tym będą stanowiły zabawę, dzięki której dzieci nie będą nudzić się podczas przyjęcia.

Więcej na temat prezenty małżeństwo