Prezenciki ślubne
Image by LifetimeStock.com

Prezenciki dla gości weselnych – słodkie upominki

Prezenciki ślubne
Image by LifetimeStock.com

Prezenciki dla gości weselnych mogą być słodką niespodzianką do zjedzenia lub bardziej trwałą pamiątką, np. w formie magnesów na lodówkę. Ciekawym pomysłem jest miód pakowany w małe słoiczki – zdrowe łakocie nasuwają same pozytywne myśli. Kupując prezenciki dla gości, należy pamiętać również o najmłodszych uczestnikach ceremonii.

1. Ciastko z wróżbą

Ciastko z wróżbą to prezencik dla gości, który każdemu poprawi humor. Poza tym wspólne odczytywanie wróżb stanowi świetną zabawę i sposób na lepsze poznanie się i integrację weselnych gości. Często na weselach goście dzielą się na dwie odrębne, nieznające się nawzajem grupy: goście panny i pana młodego. Czytanie i interpretacja wróżb pozwoli im przełamać pierwsze lody.

2. Składane krzesełko z niespodzianką w środku

Ręcznie robione malutkie krzesełka podkreślają wyjątkowość chwili. Gotowe szablony do złożenia można kupić np. w sklepach internetowych. Do środka chowa się słodką niespodziankę - cukierek, migdał, orzech w czekoladzie.

3. Mały miód

Miód w malutkim słoiczku to bardzo słodki prezent. Najlepiej wykorzystać zaufaną pasiekę, w której pracownicy mają możliwość zapakowania małych porcji miodu. Do pojemników można dołączyć etykietę z datą ślubu i podziękowaniami dla gości.

4. Prezenciki dla gości – ciastka Pan Młody i Pani Młoda

Prezenciki dla gości mogą mieć formę serc udekorowanych na kształt sukni Pani Młodej oraz garnituru Pana Młodego.

5. Torcik z malutkiego ręcznika

Upominek ma kształt ciasta – jest to mały ręcznik spakowany w formie ciastka weselnego. Opakowany w przezroczystą folię i ozdobiony wstążką stanowi ciekawy prezent.

6. Zestaw ciast

Zestaw ciast to tradycyjny upominek dla gości. Większość gości – zwłaszcza starszych - będzie z pewnością zadowolona.

7. Spersonalizowane magnesy na lodówkę

Magnesy to pamiątka, która pozostaje na długo. Każde spojrzenie na lodówkę przywodzi na myśl ceremonię zaślubin.

8. Figurki aniołki

Figurka aniołka wykonana np. z masy alabastrowej to także ciekawy pomysł na prezencik dla gości weselnych.

9. Zakładki do książek pasujące do winietek i zaproszeń

Zakładki do książek sprawią wiele przyjemności wszystkim miłośnikom książek. W drukarni można zlecić wykonanie zakładek według własnego projektu - z imionami państwa młodych oraz datą ślubu i podziękowaniem za przybycie.

10. Prezenciki dla małych gości – bańki mydlane i kolorowe żelki w małym słoiczku

W dniu ślubu nie wolno zapominać o najmłodszych. Słodki prezent i pięknie opakowane zestawy do puszczania baniek mydlanych sprawią dzieciom wiele frajdy. Poza tym będą stanowiły zabawę, dzięki której dzieci nie będą nudzić się podczas przyjęcia.

Więcej na temat prezenty małżeństwo
Przeładuj

Sylwia i Jan zostali rodzicami! Sylwia Bomba zdradza, jaką są parą! Te słowa wzruszają do łez

zobacz 01:50