Tułów mężczyzny w garniturze.
©romannoru/Fotolia.com

Maskowanie szerokich bioder u faceta: marynarki z poduszkami, wypuszczone koszule i t-shirty oraz spodnie o klasycznych

Tułów mężczyzny w garniturze.
©romannoru/Fotolia.com

Mężczyzna może skutecznie zatuszować szerokie biodra dzięki marynarkom z usztywniającymi poduszkami. Należy również nosić spodnie z wysokim stanem i prostymi nogawkami. Dobrze sprawdzą się również swobodnie wypuszczone koszule oraz t-shirty.

 

Obfite biodra u mężczyzn mogą być wynikiem nadmiaru żeńskich hormonów, na przykład estrogenów. Substancje te sprawiają, że tłuszcz odkłada się w okolicach dolnych partii ciała, głównie na udach i pośladkach.

Marynarki z poduszkami na ramionach

Mężczyzna z szerokimi biodrami powinien dodać swojej figurze bardziej męskiego wyglądu. W tym celu należy zatuszować dolne partie ciała i wyeksponować klatkę piersiową oraz barki. Doskonale sprawdzą się marynarki usztywnione poduszkami. Dzięki nim sylwetka stanie się smuklejsza, biodra zostaną zatuszowane, a ramiona będą wyglądały na szersze. Taki zestaw pozwoli odwrócić uwagę od obfitych bioder, ud i pośladków. Ponadto mężczyzna może nosić marynarki dostosowane do różnych okazji. Na eleganckie przyjęcia i uroczystości sprawdzą się ciemne ubrania o klasycznych krojach. Na co dzień można zakładać kolorowe marynarki sportowe z naszywkami, łatami i modnymi wzorami.

Koszule i t-shirty wypuszczone ze spodni

Częstym błędem u mężczyzn z szerokimi biodrami jest noszenie koszul i t-shirtów wpuszczonych w spodnie. Taki zestaw pogrubia i kieruje uwagę na krągłości dolnych partii. Koszule i t-shirty powinny sięgać poniżej linii bioder i być noszone swobodnie. Dobrze jest, jeśli ubrania nie opinają ciała i są wykonane z bawełny. Mężczyźni najlepiej wyglądają w klasycznych koszulach z usztywnionym kołnierzykiem, długimi rękawami i w jednolitym kolorze. Można również zakładać ubrania w prążki lub pionowe pasy, gdyż takie wzory optycznie wyszczuplają i wydłużają sylwetkę. Na co dzień warto wybrać też koszulki polo.

Spodnie o klasycznych krojach: z prostymi nogawkami oraz w kant

Przy szerokich biodrach mężczyzna często ma obfite uda i pośladki. Dobrym sposobem, by odwrócić uwagę od krągłości, jest noszenie ciuchów o klasycznych krojach. Facet powinien ubierać się w spodnie z wysokim stanem i o prostych nogawkach. Sprawdzą się również te w kant. Takie ubrania zasłaniają biodra i nie opinają się na udach. Spodnie mogą być dżinsowe lub z tkaniny. Warto unikać spodni z naszywkami, ozdobami i w krzykliwych kolorach, które przyciągają wzrok.

Szukasz spodni męskich, które zatuszują szerokie biodra? Wejdź na stronę i wykorzystaj Wólczanka kod rabatowy.

Jakich ubrań powinien unikać mężczyzna z szerokimi biodrami?

Mężczyzna, który ma szerokie biodra, powinien odwracać uwagę od dolnych partii ciała. Wskazane jest unikanie obcisłych ubrań, jasnych spodni, biodrówek oraz krótkich t-shirtów (poniżej linii bioder). Podobne zasady obowiązują kobiety o obfitych kształtach.


Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17