Kobieta ubrana w bluzkę z motywem panterki
©grzegorzz/Fotolia

Panterka – stylowo i modnie

Kobieta ubrana w bluzkę z motywem panterki
©grzegorzz/Fotolia

Panterka (leopard print) niektórym osobom kojarzy się z tandetą, kiczem, tlenionym blondem i solarium, mówiąc krótko – modowym faux pas. Z tego powodu wiele kobiet zupełnie rezygnuje z motywu panterki w swojej garderobie – całkowicie niepotrzebnie. Właściwa stylizacja sprawi, że panterka nie będzie wyglądała wulgarnie, lecz elegancko.

Panterka – wskazówki, jak nosić

1. Jeden element zwierzęcy

 

Jeżeli zdecydujesz się na cętki, to niech to będzie jedyny motyw zwierzęcy w całej stylizacji, np. spódnica w panterkę i kożuch to już zdecydowanie za dużo. Wybierając motyw panterki, zrezygnuj z innych wzorów – kraty czy grochów.

 

2. Panterka – drapieżny motyw, który trzeba złagodzić

 

Panterka sama w sobie dodaje drapieżności i wyrazistości, dlatego wskazane jest przełamanie jej klasycznymi krojami i subtelnymi kolorami. Jeżeli w stroju pojawia się panterka, to żaden element garderoby nie powinien być w kolorze czerwonym, złotym, srebrnym. Zwierzęcy wzór dobrze będzie prezentował się na ołówkowej spódnicy, zaś na mini czy wydekoltowanej bluzie cętki na pewno nie są wskazane. Ważne jest także, by cętki były w takim kolorze, w jakim występują w naturze, czyli np. brązowym, a nie niebieskim, zielonym czy różowym.

Dodatki w panterkę

Bezpiecznym wyborem będzie motyw panterki na dodatkach. Może to być obuwie (modne są zwłaszcza cętkowane lordsy – odmiana balerin), torebka, portfel, chustka czy ramki okularów. Do jednobarwnej sukienki możesz założyć pasek w cętki. Uroku dodają broszki.

Panterka na sportowo

Panterka będzie dobrze wyglądać w połączeniu z garderobą sportową – bluzą, trampkami, czapką z daszkiem. Panterka na sportowo jest najlepszym przykładem na to, że modą można, a nawet trzeba się bawić.

 

Panterka będzie wyglądało stylowo, pod warunkiem, że będzie to jedyny motyw zwierzęcy w stylizacji, a reszta stroju będzie miała klasyczny, stonowany charakter.

 

Więcej na temat stylizacje ubrania style w modzie
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48