kobieta wśród jesiennych liści
©nuzza11/Fotolia

Jesienny typ urody – charakterystyka

kobieta wśród jesiennych liści
©nuzza11/Fotolia

Typ urody jesień powinien się wystrzegać krzykliwych kolorów, a zastąpić je ciepłymi i ziemistymi, które korespondują z naturalnym pięknem jesiennego krajobrazu.

 

Istnieją cztery typy kolorystyczne urody: wiosna, lato, jesień i zima. Analiza kolorystyczna i kierowanie się jej zasadami to sposób na życie w harmonii z samym sobą i zapewnienie sobie atrakcyjnego wyglądu.

Typ urody jesień: kolor oczu

Wśród kolorów oczu jesieni dominuje brąz – w różnych odcieniach: od bursztynowego i rudawego przez orzechowy i piwny aż do ciemnobrązowego (ale nie wpadającego w czerń). Charakterystyczny dla jesieni jest też najrzadszy kolor oczu – zielony. Przy tym typie urody oczy mogą być też szare bądź niebieskoszare. Każdy kolor mieni się złocistymi refleksami.

Typ urody jesień: kolor włosów

Ciepłe refleksy posiadają też włosy jesieni, niezależnie od tego, w jakim są kolorze. Do typu kolorystycznego jesieni kwalifikują zawsze naturalnie rude włosy. Częste u kobiet z taką urodą się też kasztany, złote brązy i ciemne odcienie blondu.

Typ urody jesień: cera

Cera jesieni jest zwykle jasna i wrażliwa, ale to nie reguła. Jesień może mieć też brzoskwiniową skórę. Kobiety o jesiennym typie urody nie mogą długo przebywać na słońcu, bo są szczególnie narażone na poparzenia słoneczne (tak jak i na przebarwienia skórne oraz pajączki). Opalenizna utrzymuje się u nich bardzo krótko.

Typ urody jesień: jak dobrać makijaż?

Panie o urodzie jesieni mogą się pochwalić ustami o intensywnym kolorze, które są dominantą ich twarzy, stąd też makijaż powinien się koncentrować właśnie na nich. Dobrym pomysłem są krwiste, pomarańczowe i bordowe pomadki. Jeśli chodzi o makijaż oczu, liczy się przede wszystkim delikatność. Jesienie powinny się nastawiać na bardzo ciepłe lub ziemiste barwy cieni do powiek i – ewentualnie – cienką kreseczkę zrobioną eyelinerem.

Typ urody jesień: jak się ubierać?

Jesienie najpiękniej wyglądają w stylizacjach korespondujących kolorystycznie z jesiennym krajobrazem. Odpowiednie dla nich są wszelkie barwy ziemi i tzw. kolory kulinarne, czyli np.: chilli, curry, kardamon, szafran, banan, miód i musztarda. Pasują do nich barwy liści, a więc bordo, ognista czerwień, głęboka żółć czy zgniła zieleń. Oprócz tego dla jesieni wskazane są takie kolory, jak: miedź, burgund, koral, grafit, ciepły granat, szmaragd, oliwka, khaki, piasek pustyni, beż, złamana biel i ciepłe szarości. Najlepsza biżuteria dla jesieni to biżuteria naturalna – z drewna, bursztynu, kości słoniowej, koralowca i kamieni szlachetnych. Ze względu na głębię koloru pasuje im także złoto. Mogą sobie pozwolić na bardzo okazałe ozdoby.

Jesień: podtypy urody

Jesienne podtypy urody znacznie się różnią względem siebie. Głęboka jesień ma ciemną karnację, ciemne włosy, a jej oczy są często intensywnie brązowe. Wśród ciepłych jesieni znajdują się kobiety z rudymi włosami i zielonymi oczami. Mają one bardzo jasną karnację, a często także i piegi. Zgaszoną jesień łatwo pomylić ze zgaszonym latem. Typowy dla niej kolor włosów to ciemny blond. Od lata odróżnia ją przede wszystkim ciepły odcień cery oraz oczu.


Więcej na temat makijaż typy urody
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05