Kobieta w stroju kąpielowym
Image by LifetimeStock.com

Sylwetka typu kręgiel – na co uważać?

Kobieta w stroju kąpielowym
Image by LifetimeStock.com

Kobieta-kręgiel ma bardzo zaokrąglone dolne partie ciała. Przypomina figurę typu „gruszka”, jednak ma od niej grubsze uda, a za to mniejszą pupę.

 

Mając typ figury klepsydra, należy skupić się na wyeksponowaniu górnych partii ciała, podkreśleniu talii i optycznym wyszczupleniu ud i łydek.

Bluzki i swetry dla figury typu kręgiel

Kobieta z sylwetką typu kręgiel ma górną część ciała bardzo kształtną i szczupłą, dlatego może śmiało zakładać dopasowane bluzki i koszule, by podkreślić swoje atuty. Może pozwolić sobie na bufiaste krótkie rękawy oraz bolerka do sukienek, które poszerzą ramiona. Dobrze będą wyglądały ubrania wykonane z miękkich tkanin, a także opięte topy. Na delikatnych smukłych ramionach bardzo dobrze będą prezentować się także koronkowe materiały. Ważne, by „góra” była zawsze jaśniejsza od „dołu”. Aby podkreślić szczupłą talię, warto zastosować ozdobny pasek.

Spodnie i spódnice dla sylwetki typu kręgiel

„Kręgiel” musi tuszować niedoskonałości dolnych partii ciała, dlatego powinien wybierać szerokie spodnie. Podobnie spódnice – najlepiej wyglądają rozkloszowane lub plisowane, koniecznie o długości poniżej kolana. Aby wyszczuplić nogi i ogólnie wysmuklić sylwetkę, dobrze jest założyć buty na obcasie typu słupki.

Dodatki dla figury typu kręgiel

Kobiety o typie sylwetki kręgiel mogą sobie śmiało pofolgować, jeśli chodzi o naszyjniki i korale. Te mogą być duże, ciężkie, kolorowe – im bardziej zwrócą uwagę na szczupłą klatkę piersiową, tym lepiej.

Ubrania zabronione dla figury typu kręgiel

Niestety mimo atrakcyjnych kobiecych kształtów, sylwetka typu kręgiel nie wygląda dobrze we wszystkim. Przede wszystkim należy unikać zwężanych i dopasowanych spódnic (np. ołówkowej) i spodni (np. typu rurki), które opinają uda i pupę. Nie powinny też mieć długości 7/8 – tzw. rybaczki niepotrzebnie podkreślą masywne łydki. Taki sam efekt wywołają buty sznurowane czy zapinane na łydce lub w kostce. Niewskazane jest także noszenie bluzek na cienkich ramiączkach, które optycznie pomniejszą górne partie i zwiększą wrażenie dysproporcji.


Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04