przyjaciele stukają się lampkami z szampanem w Sylwestra
©luckybusiness/Fotolia.com

Sylwester w górach - co ze sobą zabrać na sylwestrowy wypad w góry?

przyjaciele stukają się lampkami z szampanem w Sylwestra
©luckybusiness/Fotolia.com

Sylwester w górach jest jednym z najpopularniejszych sposobów celebrowania nowego roku. Zazwyczaj poprzedzają go kilkudniowe przygotowania, które dla wielu osób stanowią poważny problem. Najczęściej sylwestrowy wypad w góry trwa dłużej niż jeden dzień, przez co lista rzeczy, które należy ze sobą zabrać znacznie się wydłuża. Na taki wyjazd warto spakować nie tylko sylwestrową kreację, ale również ciepłe rzeczy.

Każdy zimowy wypad w góry – w tym również sylwestrowy – jest sporym wyzwaniem logistycznym. Wymaga on uprzedniego planowania, rezerwacji miejsca, a także sporządzenia listy niezbędnych rzeczy.

Kreacja sylwestrowa a wypad w góry

Wybór kreacji sylwestrowej uzależniony jest przede wszystkim od sposobu świętowania nowego roku. Wbrew pozorom również w trakcie wycieczki w góry, sylwestra można spędzać na kilka różnych sposobów. Jedną z najpopularniejszych opcji jest wybranie się na elegancki bal sylwestrowy w hotelu lub pensjonacie. W takim przypadku należy postawić na balową sukienkę, np. z cekinami lub innymi ozdobami. Warto również pamiętać o eleganckim okryciu wierzchnim – najlepiej wełnianym, ponieważ ten rodzaj materiału najlepiej trzyma ciepło.

Innym sposobem świętowania nowego roku w górach jest wynajęcie góralskiego domku wraz ze znajomymi lub rodziną i zorganizowanie sylwestra na własną rękę. W zależności od okoliczności można ubrać się w ciepły sweter i spodnie lub postawić na bardziej „okolicznościową” stylizację. W przypadku wyboru drugiej opcji warto wcześniej zaopatrzyć się w ciepłe i mocno kryjące rajstopy.

Sylwestra w górach można spędzić również na stoku. W takim przypadku należy postawić komfort, wygodę i – co najważniejsze – odpowiednie zabezpieczenie się przed mrozem i wiatrem. Najlepszą opcją będzie założenie kombinezonu narciarskiego, który przystosowany jest do trudnych warunków pogodowych.

Na każdy zimowy wypad w góry, nie tylko ten sylwestrowy, obowiązkowo należy zabrać: ciepłe i nieprzemakalne buty (najlepiej ocieplane śniegowce), futrzaną czapkę, rękawiczki i szalik, grube skarpety, kilka ciepłych spodni i swetrów (najlepiej wełnianych).

Sylwester w górach – lista niezbędnych rzeczy

Lista rzeczy, które mogą przydać się w trakcie celebrowania nowego roku w górach uzależniona, jest przede wszystkim od preferowanego sposobu spędzania wolnego czasu. Wówczas, gdy zamierzamy chodzić po górach, należy obowiązkowo zaopatrzyć się w: specjalne obuwie, nieprzemakalną kurtkę, spodnie, czapkę, szalik i rękawiczki, a także plecak. Można pomyśleć również o kijkach treningowych, które znacznie ułatwią górskie wędrówki. Nie należy zapominać o niezbędnym ekwipunku: termosie, mapie i kompasie. Te same rzeczy przydadzą się również wówczas, gdy mamy zamiar jeździć na nartach lub na snowboardzie.

Więcej na temat snowboard narty zima
Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06