Szczupła blondynka w prostej sukience ślubnej
Flickr/iulia Pironea/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Jaką wybrać sukienkę na ślub cywilny?

Szczupła blondynka w prostej sukience ślubnej
Flickr/iulia Pironea/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Wybór sukienki na ślub cywilny jest zawsze nie lada wyzwaniem. Ważne, aby wybrać kreację, w której panna młoda będzie się czuła pięknie i wyjątkowo, a dodatkowo podkreśli swoim ubiorem wagę uroczystości.

 

Uroczystość w Urzędzie Stanu Cywilnego nie wymaga zachowania tradycji, jak w przypadku ślubu kościelnego, dlatego też wybór sukienek pasujących na tę okazję jest dużo większy. Oto kilka propozycji:

Tradycyjna suknia ślubna

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby panna młoda wystąpiła w tradycyjnej sukni ślubnej. Na uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego najlepiej będą się prezentowały suknie w stylu greckim, syreny czy styl empire. Dobrym wyborem będzie także mniej rozkloszowana princeska.

Koktajlowa sukienka

Możemy zdecydować się na coś mniej wytwornego i wybrać sukienkę koktajlową. Sukienka na ślub cywilny nie musi być koniecznie biała – możemy wybierać jednokolorowy model z szerokiej gamy pastelowych odcieni – beżu, ecru, brązu, fioletu czy różu, które idealnie sprawdzą się na tę okazję, jak również można je będzie wykorzystać w przyszłości. Najlepszą sukienką na ślub cywilny może okazać się taka, której długość sięga tuż przed kolano, a jeżeli decydujesz się na krój bez rękawów (choć najbardziej elegancki jest krój trzy czwarte), to warto, aby ramionka były szersze – zachowasz wtedy powagę wydarzenia. Unikaj krzykliwych wzorów, tiulu, który stał się ostatnio bardzo modny przy projektowaniu sukienek koktajlowych.

Biała, krótka sukienka

Bardzo modnym w ostatnim czasie pomysłem na skromny, ale oryginalny ślub jest wybór krótkiej sukni ślubnej. Najbardziej pożądanym modelem jest ten inspirowany latami 50. – czyli biała, krótka biała sukienka przed kolano, krój prosty bez dodatków z rękawem trzy czwarte. Wraz z prostą fryzurą z dziewczęcą opaską i delikatną pastelową kolorystyką uroczystości stanowić będą niezwykle stylowe rozwiązanie.

 

Warto pamiętać, że mimo świeckiego charakteru uroczystości, należy zachować stosowny umiar i zastosować się do pewnych oczywistych standardów – nie wypada zakładać bardzo krótkich spódniczek, głębokich dekoltów czy sukni z bardzo wyciętymi plecami. Krzykliwe kolory lub bardzo mocny makijaż również nie jest w dobrym tonie na uroczystości ślubnej.


Przeładuj

Czy Julia Wieniawa i Viki Gabor rywalizują ze sobą?!

zobacz 01:34