kobieta na plaży w sukience
© Jag_cz/Fotolia.com

Jaki strój na plażę - dodatki do stroju plażowego

kobieta na plaży w sukience
© Jag_cz/Fotolia.com

Wybór stroju na plażę to nie tylko dylemat pomiędzy jednoczęściowym, a dwuczęściowym strojem kąpielowym. To wybór butów, makijażu i sukienki na plażę. Nie zapominaj również o fryzurze i okryciu głowy.

 

Stylizacja na plażę powinna opierać się na trzech żelaznych zasadach, których kolejność również ma znaczenie:

  • Bezpieczeństwo.
  • Komfort.
  • Moda.

 

Temperatura na plaży jest wysoka, tym bardziej, że trudno znaleźć cień, w którym można się na chwilę skryć przed słońcem. Żeby nie poparzyć się słońcem często zmieniaj pozycję podczas opalania, smaruj ciało balsamem ochronnym z filtrami UV oraz pij duże ilości płynów – najlepiej wody.

Buty na plażę

Najlepiej chodzi się po plaży boso – piasek peelinguje nam naturalnie stopy! Obuwie polecane na plażę to przede wszystkim lekkie i odkryte klapki lub japonki. Dobrze sprawdzają się też paskowe sandały lub rzymianki, które w ostatnich sezonach znów stały się modne. Obuwie ochrania stopę przed uszkodzeniami i gorącym piaskiem, dlatego nie powinno się z niego rezygnować, tym bardziej, że w większości przypadków pobyt na plaży odbywa się również... poza plażą, w knajpkach czy pubach.

Makijaż na plażę

Makijaż na plażę powinien być minimalistyczny i wykonany z kosmetyków wodoodpornych, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi kąpiel. Panie, które idą na plażę z zamiarem wyłącznie plażowania mogą zrobić lekki podkład, ale powinny zrezygnować z cieni do powiek czy eyelinera (mogą po prostu płynąć w trakcie opalania się). Powinny też ograniczyć ilość pudru, różu i bronzera. Zamiast szminki lepszy będzie lekki błyszczyk. Jeśli konieczny jest makijaż oczu, to najlepiej zrobić go z wodoodpornego tuszu.

Sukienki na plażę

Sukienki na plażę uszyte są z lekkich, przewiewnych materiałów, często też przezroczystych. To modele krótkie, zawiązywane z tyłu na szyi (można je też przekładać na poziomie brzucha) lub długie w stylu boho lub etno. Pojawiają się w różnobarwnych tonacjach, jednak bez odcieni ciemnych. Motywem przewodnim na sukienkach jest motyw zwierzęcy (zebra, pantera), ale również kwieciste czy geometryczne.

 

W torbie na plażę powinny się znaleźć obowiązkowo okulary przeciwsłoneczne, pareo (chusta ochronna przed słońcem) oraz kapelusz ochronny (najbardziej popularny jest słomiany kapelusz sombrero – który chroni ramiona i daje namiastkę parasola przeciwsłonecznego). Do całkowitej stylizacji brakuje tylko fryzury – tutaj do wyboru masz wiele wariantów. Możesz:

  • związać wysoko włosy w niedbały kok,
  • dla wygody upleść warkocz i zakręcić go pod spód włosów,
  • włosy całkowicie rozpuścić.

 

Pobyt na plaży jest formą relaksu i odpoczynku. Ważne, aby nic nie stanęło na przeszkodzie – jednym z najczęstszych błędów podczas kupowania stroju kąpielowego (przeważnie jednoczęściowego) jest kupienie za małego rozmiaru. Podczas upału organizm zatrzymuje w sobie wodę, przez co ciało lekko puchnie. Jeżeli już podczas kupowania strój wydawał się za mały, na pewno będzie doskwierał podczas plażowania.


Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33