Czarne pończochy
©volicholi/Fotolia

Jak wybrać pończochy nylonowe? Rodzaje pończoch

Czarne pończochy
©volicholi/Fotolia

Pończochy nylonowe zostały wynalezione ponad 80 lat temu i do tej pory sięgają po nie kobiety, które chcą poczuć się seksownie. Mamy wiele rodzajów pończoch, różniących się splotem, zastosowaniem szwu czy wzmocnienia. Przy zakupie pończoch nylonowych powinniśmy się kierować przede wszystkim dopasowaniem rozmiaru, ponieważ są one nierozciągliwe.

 

Pończochy nylonowe różnią się pomiędzy sobą pod wieloma względami, łączy je jednak niesamowicie kobiecy, wręcz erotyczny charakter. Początkowo sięgały po nie wyłącznie tancerki (słynne tancerki, wykonujące kankana miały na nogach właśnie pończochy!). Później zaczęły być produkowane na skalę masową i stały się kanonem mody w podobnym okresie co spódniczka mini.

Pończochy nylonowe: rodzaje

Pończochy nylonowe dzielimy pod względem:

  • Szwu: na rynku mamy dostępne pończochy ze szwem (znajduje się najczęściej pośrodku nogi z przodu i z tyłu w odznaczającym się kolorze oraz szew na górze – manszeta) oraz bezszwowe.

Wzmocnienia – pończochy mogą mieć wzmocnienie tylko na palcach lub na palcach i na pięcie. Dostępne są również warianty bez żadnych wzmocnień.

  • Splotu – możemy wybrać pomiędzy dwoma rodzajami: nylonowe pończochy o splocie płaskim oraz nylony micromesh (jest to splot ciaśniejszy, gęstszy i bardziej wytrzymały).
  • Umocowania na nodze – na rynku dostępne są pończochy samonośne (na manszecie znajduje się silikon, który przyczepia się do ciała) oraz pończochy dopinane do pasa od pończoch.

Pończochy nylonowe: jak dobrać dla siebie odpowiednią parę?

Wybierając pończochy nylonowe, powinniśmy kierować się rozmiarem. Nylon nie jest tak rozciągliwy jak rajstopy, jego elastyczność jest bardzo ograniczona. Wybierając właściwy rozmiar należy mieć na uwadze również rozmiar stopy czy objętość ud. Czasami lepiej wziąć o rozmiar większe pończochy niż później mieć problem z ich założeniem.

 

Jeżeli chodzi o rodzaj produktu, to wygodniejszym wyborem wydawać się mogą bezszwowe pończochy micromesh przymocowane do pasa, posiadające wzmocnienia na pięcie i palcach (tylko w przypadku krytych butów). Taka opcja wydaje się najbardziej wygodna i komfortowa. Jednak dla pań, lubiących kusić wyglądem, polecany jest wybór pończoch ze szwem, o płaskim splocie i bez wzmocnień na stopie, jeżeli mają odkryte obuwie.

Więcej na temat ubrania modowe know-how
Przeładuj

Zobaczymy Dodę w "The Voice of Poland"? Fani bardzo chcą, ona też... Czy pojawiła się propozycja?

zobacz 02:27