Mężczyzna w czarnym T-shircie
©Syda Productions/Fotolia

Klasycznie czy w serek, czyli modne T-shirty męskie

Mężczyzna w czarnym T-shircie
©Syda Productions/Fotolia

Modne T-shirty dla mężczyzn to dziś przede wszystkim koszulka z krótkim rękawem i nadrukami lub przewrotnie – ubrania „czyste”, inaczej nazywane klasycznymi. Hitem ostatnich sezonów jest T-shirt z dekoltem w serek lub... z głębokim dekoltem.

 

Modne T-shirty męskie to przede wszystkim wariacja na temat nadruków i wzorów. Trudno wyobrazić sobie, aby w szafie mężczyzny brakowało koszulki z krótkim rękawem. T-shirt jako ubiór bardzo uniwersalny pasuje do większości męskich stylizacji – zarówno tych wizytowych, jak i oficjalnych.

Modne T-shirty męskie – który wybrać do pracy?

T-shirt można połączyć z marynarką i wykorzystać go jako element stylizacji oficjalnej. Wtedy jednak należałoby wybrać klasyczny krój koszulki:

  • T-shirt posiada dekolt tuż pod szyją,
  • nie posiada nadruków,
  • ma dół wykończony na gładko.

Najlepiej w stylizacji oficjalnej komponuje się T-shirt w kolorze białym albo czarnym – nie zaburza powagi stroju. Takie klasyczne kolory łatwo też połączyć z eleganckim jeansami czy skórzanymi butami.

Modne T-shirty męskie – który wybrać na spotkanie ze znajomymi?

Na wyjście do kina lub na spotkanie ze znajomymi można sięgnąć po T-shirt z nadrukiem. Modne są obecnie motywy z postaciami z filmów. To jednak trend przejściowy, zmieniający się wraz z kolejnymi premierami. Bardziej ponadczasowe, a oryginalne są grafiki inspirowane m.in. wzorami ze sztuki antycznej, renesansowej lub popkultury. 

 

T-shirty dla panów mają też coraz bardziej wymyślne dekolty. To modowa „odskocznia” od uniwersalnego kroju. Możemy znaleźć m.in. dekolt w serek, głęboki dekolt (szczególnie polecany panom z tatuażami na klatce piersiowej) oraz zastąpienie dekoltu w T-shircie tzw. kominem, który często pojawia się w sportowych bluzach.

 

Coraz modniejsze stają się ubrania, które są stylizowane na zniszczone, przybrudzone czy powyciągane. Dlatego na rynku odzieżowym pojawiają się już (okrzyknięte jako bardzo modne!) T-shirty z naderwanym dekoltem czy poszarpanym dołem bluzki.

Więcej na temat stylizacje ubrania
Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45