Kobieta w jasnym swetrze
©Studia Kwadrat/Fotolia

Figura klepsydra, jabłko, rożek i gruszka – dopasuj modny sweter do swojej sylwetki

Kobieta w jasnym swetrze
©Studia Kwadrat/Fotolia

Modny sweter powinien być dopasowany do figury. Tylko wtedy będzie podkreślał kobiece kształty, a nie bezkształtnie zakrywał całą sylwetkę. Kobietom o figurze klepsydry pasują swetry z dzianiny, paniom o sylwetce jabłko kamizelki i wzorzyste swetry, a posiadaczkom figury o kształcie gruszki swetry z dekoltem w łódkę.

Modne swetry dla sylwetki jabłko

Kobiety o sylwetce jabłko powinny zwracać szczególną uwagę na grubość materiału swetra. Zdecydowanie niewskazane są grube wełniane swetry z kieszeniami ani golfy, które obciążą i poszerzą sylwetkę. Najlepszym wyborem byłyby kamizelki oraz modne dzianinowe swetry o kontrastowych wysmuklających wzorach.

Swetry dla pań o figurze gruszki

Posiadaczki figury przypominającej gruszkę powinny swoim strojem optycznie poszerzać ramiona i zwiększać biust. W tym przypadku sprawdzą się modne swetry ze zdobieniami w okolicach ramion, zapinane na duży guzik na ramieniu oraz te z dekoltem w kształcie łódki. Panie o takiej sylwetce mogą pozwolić sobie na dopasowane i przylegające do ciała swetry o krótkich fasonach. Kroje, których należy unikać to dłuższe, sięgające ud swetry oraz wełniane kardigany z kieszeniami na wysokości bioder.

Modny sweter dla kobiet o figurze klepsydry

Panie o figurze klepsydry powinny wybierać swetry, które podkreślą ich talię. Na tego typu figurze dobrze sprawdzą się także tuniki i swetry wykonane z miękkiej dzianiny. Kobiety o pełnym biuście mogą wybierać swetry z dekoltem w kształcie „V”, zaś kobiety o mniejszych piersiach łagodnie zaokrąglone wycięcia. Panie o sylwetce klepsydry powinny unikać noszenia golfów oraz wąskich dekoltów, ponieważ zaburzają one proporcje.

Sweterki dla pań o sylwetce rożka

W przypadku sylwetki przypominającej rożek lub literę „Y” należy zrezygnować ze swetrów z bufkami oraz zdobieniami na ramionach. W ten sposób tylko poszerzymy górną część swojego ciała i zwiększymy dysproporcję pomiędzy ramionami a udami. Najlepszym rozwiązaniem jest noszenie dopasowanych swetrów o dekolcie wyciętym w „V”. Zalecane są także gładkie dzianiny o naturalnej linii ramion.  

Więcej na temat ubrania modowe know-how
Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47