Spodnie
©Elnur/Fotolia

Jeansy – modne spodnie damskie dla każdej figury

Spodnie
©Elnur/Fotolia

Prawidłowo dobrane do sylwetki modne spodnie potrafią zatuszować niedoskonałości figury i uwydatnić jej walory. Najpopularniejsze i najchętniej wybierane spodnie to jeansowe rurki, biodrówki i boyfriendy.

Rodzaje modnych spodni

Spodnie to najbardziej uniwersalny element garderoby. Zawsze modne są spodnie jeansowe, ale nie wszystkie fasony pasują do każdej sylwetki:

  • Dzwony – to fason spodni o nogawkach szerszych u dołu. Doskonale sprawdzają się do butów na wysokim obcasie. Takie spodnie optycznie wydłużą nogi i maskują szerokie łydki.
  • Rurki – jest to rodzaj wąskich i dopasowanych do nóg, ud i pośladów spodni. W wersji zakładanych spodni na gumkę (bez suwaka) wykonanych z jeansu połączonego z elastycznym materiałem znane są jako jegginsy. Ten rodzaj spodni jest zdecydowanie najmodniejszy. Najlepiej pasuje kobietom o długich i szczupłych lub bardziej krągłych nogach.
  • Biodrówki – są to spodnie o płytkiej górze – zapięcie znajduje się na wysokości bioder. Ten typ spodni nadaje się przede wszystkim dla kobiet o proporcjonalnej sylwetce i długich nogach, ponieważ optycznie skraca nogi. Zrezygnować z nich powinny kobiety o wystających „boczkach”.
  • Marchewki – to krój spodni najwłaściwszy dla pań o pełnych udach i biodrach. Specyfiką marchewek jest szeroka góra i sukcesywne zwężanie się ku dołowi. W wersji do szpilek można je nosić z podwiniętymi nogawkami.
  • Boyfriendy – modne spodnie jeansowe o szerokich nogawkach. Wyglądem mają przypominać spodnie męskie. Założone do szpilek i podwinięte w nogawkach nadają się zarówno dla szczupłych, jak i dla pań o bardziej obfitych kształtach.  

Więcej na temat spodnie ubrania modowe know-how
Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45