Mężczyzna pozuje przed obiektywem aparatu.
©kiuikson/stock.adobe.com

Modowe wpadki w letnich stylizacjach

Mężczyzna pozuje przed obiektywem aparatu.
©kiuikson/stock.adobe.com

Stylizacyjne błędy w męskim ubiorze powtarzają się każdego roku. Niekończąca się dyskusja wokół połączenia skarpet z sandałami czy noszenia za ciasnych spodenek to nie tylko kwestia gustu, ale także zdrowia i komfortu.

 

Zaopatrując swoją letnią garderobę, mężczyźni powinni wybierać ubrania wykonane z naturalnych materiałów. Zwiększa to komfort użytkowania i pozwala skórze swobodnie oddychać. Najlepiej decydować się na klasyczne fasony, które są modne dzisiaj i będą modne także w kolejnych sezonach.

 

Skarpetki i sandały - połączenie, które optycznie skraca sylwetkę

 

Jednym z najczęściej powtarzanych obciachów stylizacyjnych jest połączenie skarpet z sandałami. Zwolennicy hołdują tej modzie, ponieważ mogą w ten sposób ukryć niedoskonałości stóp czy zapobiec obcieraniu ich przez buty. Nie można jednak zapomnieć, że skarpetki podczas noszenia, zsuwają się z łydki i tworzą ociężałe fałdy, a po kilku godzinach są nieświeże i często widać na nich zawilgocenia. Poza tym, że mężczyzna ubrany w sandały i skarpetki wygląda niechlujnie i nieestetycznie, takie zestawienie przede wszystkim optycznie skraca sylwetkę. Nogi wydają się być krótsze a postura mniej zgrabna. Warto też docenić zdrowotny wpływ chodzenia boso w sandałach, ponieważ pozwala ono ochłodzić organizm, co ma korzystny wpływ na termikę naszego organizmu.

 

Noszenie zbyt ciasnych spodni powoduje obrzęki i sprzyja niezgrabnemu poruszaniu się

 

Noszenie ciasnych spodni przez mężczyzn ma sprzyjać podkreślaniu sylwetki i sprawianiu wrażenia “bycia szczuplejszym”. W rzeczywistości, efekty są jednak odwrotne. Zbyt ciasne ubrania wyglądają źle i są szkodliwe dla zdrowia. Szczególnie latem, noszenie bardzo wąskich i dopasowanych spodni i spodenek wykonanych ze sztywnych materiałów, np. dżinsu lub sztruksu,  negatywnie wpływa na krążenie. Ciasne spodenki uciskają tkanki i żyły przyczyniając się tym samym powstawaniu żylaków i obrzęków nóg. Wszystko to utrudnia oddalaniu toksyn z organizmu i sprzyja drętwieniu nóg. Mocno dopasowane spodenki często też utrudniają Panom wykonywanie naturalnych ruchów, przez co poruszają się oni w sposób sztuczny i niezgrabny.

Więcej na temat ubrania obuwie
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17