latynoska kobieta
Image by LifetimeStock.com

Czym wyróżnia się latynoski typ urody?

latynoska kobieta
Image by LifetimeStock.com

Aby określić typ urody, należy uważnie przyjrzeć się cerze, naturalnemu kolorowi włosów i oczom.

Latynoski typ urody uznaje się za jeden z podtypów typu urody zwanego zima.

Cechy latynoskiego typu urody: cera, włosy i oczy

Latynoski typ urody określany jest również jako południowy. Wyróżnia się ciepłym i oliwkowym odcieniem skóry. Cera latynoski jest beżowa, orzechowa lub bardzo ciemna, nawet czarna. Czasami mogą pojawić się na niej piegi, zazwyczaj jako efekt opalania.

 

Włosy, brwi i rzęsy kobiety o latynoskim typie urody mają mocne cebulki i odcień ciemnego blondu, czerni, ciemnego brązu lub są stalowoszare. Szatynki także mogą mieć latynoski typ urody. Dobrze wyglądają w jaśniejszych włosach, jeśli jest to koloryzacja jedynie o maksymalnie dwa tony.

 

Oczy kobiet o latynoskim typie urody są zazwyczaj brązowe lub piwne, czasami mogą być zielone lub orzechowe. Usta są ciemnoróżowe i mają wyraźnie zarysowany kontur. Ten typ urody szybko i łatwo opala się, a opalenizna utrzymuje się przez długi czas.

Wskazówki modowe dla kobiet o latynoskim typie urody

Uroda kobiet o latynoskim typie urody gaśnie w towarzystwie ubrań w barwach ciepłych. Najlepsze są więc dla nich kolory chłodne i czyste. Efekt odświeżenia i odmłodzenia można otrzymać poprzez zastosowanie niebieskich odcieni.

 

Dla kobiet o tym typie urody odpowiednie są ubraniach w kolorach: szarym, fioletowym, zimnym błękitnym i chłodnym różowym. Charakter tej urody podkreśli granat, biel i zimna czerwień. Wyraźna uroda w połączeniu z intensywnymi kolorami ubrań zawsze przykuje wzrok otoczenia. W związku z mocnymi barwami odzieży latynoski powinny wybierać proste formy, klasyczne i eleganckie. Powinny zatem omijać ubrania zdobione: z falbanami, koronkami, z motywami folklorystycznymi. Najbardziej pasuje do nich styl bizneswoman albo sportowa elegancja.

Wskazówki kosmetyczne dla kobiet o latynoskim typie urody

W związku z tym, że cera kobiet o latynoskim typie urody jest często śniada, a zimą ziemista, warto ją rozświetlić różową bazą pod makijaż. Należy ją utrwalić sypkim transparentnym pudrem. Róż powinien mieć chłodny odcień i zostać naniesiony na szczyty kości policzkowych. Można zdecydować się na kolor zgaszonej maliny czy miękkiej purpury. Ciemne oczy dobrze wyglądają w otoczeniu śliwkowych, bordowych, grafitowych, czekoladowych cieni do powiek. Kobiety powinny unikać ciepłych odcieni: złota czy rudości.

 

Makijaż ust ma współgrać z pozostałymi elementami stroju. Kobiety o latynoskim typie urody powinny sięgać po klasyczną czerwień i szminki w bordowej tonacji.

 

Więcej na temat makijaż stylizacje
Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48