kobieta w koszuli nocnej
Image by LifetimeStock.com

Koszulki nocne i pidżamy – w jakich najlepiej spać?

kobieta w koszuli nocnej
Image by LifetimeStock.com

Przy wyborze koszulki nocnej lub pidżamy najlepiej kierować się przede wszystkim materiałem z jakiego jest wykonana. Najwygodniejsza jest piżama bawełniana i przewiewna. Ważne jest, by kobieta zwracała uwagę na to jak na niej leży koszulka nocna i by strój na noc nie uciskał ciała.

Wygodne koszulki nocne

Koszulki nocne kobiet powinny być wygodne, to kryterium jest najważniejsze. Koszula nocna doskonale spełni swoją rolę, jeśli nie będzie uciskać, krępować ruchów i uwierać w jakikolwiek inny sposób. Powinno się wybierać takie modele koszul, które nie są ściśle dopasowane, ale nieco luźniejsze. Niezbyt wygodne są koszule mające hafty, marszczenia, czy drapiącą koronkę. 

Z czego powinna być zrobiona koszulka nocna?

Przy zakupie piżamy zwróć uwagę na porę roku i na warunki, które panują w sypialni. W nocy nie powinno nam być ani za ciepło, ani za zimno. Dlatego bardzo ważny przy wyborze bielizny jest materiał, z którego jest uszyta. Latem sprawdzą się piżamy składające się z dwóch części: bluzki z krótkim rękawem i spodenek, a także koszule nocne na ramiączkach. Zimą warto kupić coś cieplejszego, by w nocy się nie przeziębić. Najlepiej sprawdzi się bluzka z długim rękawem i długie spodnie. Nie zapominaj też, by przy wyborze koszuli nocnej wybierać takie, których materiał będzie przepuszczał powietrze. Najlepsze okazują się piżamy wykonane z tkanin naturalnych, np. bawełniane. Bawełna jest najzdrowszym surowcem na nocną bieliznę. Przepuszcza powietrze, jest przyjemna w dotyku, nie podrażnia ciała i mogą ją nosić nawet osoby alergiczne. Najlepiej jeśli piżama jest bez dodatków innych włókien, ewentualnie w skład materiału może wchodzić kilkuprocentowy elastan. Oprócz bawełnianych strojów zaleca się też koszule wykonane z jedwabiu, których materiał jest przyjemny i lekki w dotyku. Jedwab charakteryzuje się wysokim poziomem absorpcji wilgoci. Minusem piżam wykonanych z jedwabiu jest ich wysoka cena. 

Jakich materiałów unikać przy wyborze koszulek nocnych?

Unikaj koszul wykonanych z włókien syntetycznych, które w dużej mierze składają się z poliestru. Niestety, włókna syntetyczne nie przepuszczają powietrza i w tych koszulach łatwo się nadmiernie spocić. Innym, pośrednim materiałem, pomiędzy syntetykiem a bawełną jest wiskoza. Wiskoza jest włóknem sztucznym, ale składa się z celulozy, ma dużą wytrzymałość i połysk. Piżamy wykonane z tego materiału doskonale sprawdzają się latem. 


Więcej na temat ubrania
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43