Sznurek
©Timmary/Fotolia

Biżuteria ze sznurka jest dla ciebie odpowiednia, gdy lubisz styl marynarski. Do białej, ołówkowej spódnicy i koszuli w niebiesko-białe paski dołącz naszyjnik z jasnego, dekoracyjnego sznurka. Naszyjnik ze sznurka najlepiej wykonać ze sznurka jasnego i grubego. Wtedy idealnie będzie wkomponowywał się w klimat stylizacji morskiej.

 

Potrzebujesz:

  • około 1 metra eleganckiego, grubego sznurka w jasnej tonacji (np. skręcany sznur mnicha),
  • kleju technicznego (dostępny w każdym sklepie papierniczym),
  • białej nici i igły,
  • dekoracyjnych zapinek (opcjonalnie),
  • zapięć do biżuterii posrebrzanych lub pozłacanych.

 

Sposób wykonania:

1. Na początku dla ułatwienia późniejszego klejenia możesz na końce sznurka przyczepić zapięcia do biżuterii, przy pomocy nici i igły.

2. Kawałek sznurka, który będzie z przodu zacznij zwijać w taki sposób, jakbyś chciał narysować pętelkę.

3. Zacznij od małej pętelki, potem, wykonaj większą i jeszcze większą. Po trzeciej pętelce zacznij zmniejszać jej rozmiar tak, aby ostatnia pętelka wyglądała jak pierwsza.

4. Pętelki muszą się ze sobą stykać, dlatego sklej je do siebie, a dla pewności użyj jeszcze raz igły z białą nicią. Zrób to jednak dyskretnie, aby nitka nie rzucała się zbytnio w oczy.

5. Dla lepszego efektu możesz wykorzystać dekoracyjne zapinki, które wczepisz na niektóre pętelki.

 

Dekoracyjne zapinki możesz kupić w sklepie z ozdobami lub w internecie. Możesz też wykorzystać guziki, starą biżuterię lub przypinki. Do jasnego koloru sznura najbardziej pasować będą złote ozdoby. Zapięcia również powinny być pozłacane.