Party.pl

fiszka orange Advertisement


Kobieta z naszyjnikiem
Image by Lifetimestock.com

Naszyjnik z wełny, czyli jak wykonać efektowny warkocz na szyję

Kobieta z naszyjnikiem
Image by Lifetimestock.com

Naszyjnik z wełny jest efektownym elementem stylizacji zarówno oficjalnej i wizytowej, jak i na co dzień. To biżuteria na każdą kieszeń, ponieważ można ją wykonać w domu za niewielkie pieniądze, poświęcając zaledwie godzinę.

 

Aby wykonać naszyjnik z wełny potrzebujesz jedynie trzech różnokolorowych włóczek. Najlepiej dobrać kolory o podobnej stylizacji, np. kolory jesieni – złoty, brązowy i pomarańczowy lub kolory wiosny – czerwień, zieleń i żółć. Wtedy ozdoba nie będzie zbyt krzykliwa. Możesz zrobić naszyjnik z wełny w jednym kolorze – ozdoba stanie się bardziej uniwersalna.

 

Potrzebujesz:

  • trzech włóczek,
  • czarnej nici,
  • zapięcia do biżuterii na łańcuszku z ozdobą na końcu (sercem czy kulką).

 

Sposób wykonania:

1. Odmierz po 10 kawałków wełny z każdego koloru o długości 1,5 metra. Jeżeli korzystasz z jednego koloru, to przygotuj po prostu 30 kawałków.

2. Połącz wszystkie kawałki na jednym końcu związując je ciasno nicią.

3. Oddziel od siebie kolory, otrzymasz trzy pasma, zapleć z nich warkocz. Jeżeli korzystasz z jednego koloru, to po prostu podziel je na 3 części po 10 nitek i również postaraj się je zapleść.

4. Na początku zaplataj wełnę ciasno, a po chwili staraj się rozluźniać splot tak, aby na środku stał się luźny i szeroki. Staraj się robić warkocz na płasko, aby później dobrze przylegał do ciała.

5. Gdy miniesz już środek warkocza znów zacznij zacieśniać splot tak, aby koniec warkocza przypominał jego początek. Na samym końcu zwiąż warkocz ciasno nitką.

6. Przymocuj za pomocą nici zapięcie z łańcuszka.

7. Ważne, aby łańcuszek był dłuższy, a zawieszka na nim efektowna (w postaci serca czy kuli). Ładnie będzie opadać na plecy i ozdoba utrzyma równowagę.

 

Naszyjnik z wełny możesz wkomponować w klasyczną, prostą stylizację wieczorową. Bardzo dobrze współgra z sukienką z głębokim wycięciem na plecach lub z dekoltem w łódkę. Nie powinno się go łączyć z inną biżuterią, ponieważ sam w sobie jest znacznym elementem stylizacji. Jedynym biżuteryjnym dodatkiem może być pierścionek z dużym oczkiem, o ile będzie kolorystycznie do niego pasował.

Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34