Mężczyzna w garniturze
Image by Lifetimestock.com

Elegancki wygląd na wielkie wyjścia, czyli jak zawiązać krawat krok po kroku

Mężczyzna w garniturze
Image by Lifetimestock.com

Najprostsze wiązanie krawata wymaga tylko 5 kroków i nie zajmuje więcej niż 5 minut. Nie każdy jednak wie, że węzeł powinien być dobrany do wzrostu i sylwetki, a także do kołnierzyka koszuli. To, jak zawiązać krawat krok po kroku, powinien wiedzieć każdy mężczyzna, który chce wyglądać elegancko.

Węzeł prosty – wiązanie krawata krok po kroku

Węzeł prosty da się zrobić z niemal każdego rodzaju krawata i pasuje on do większości kołnierzyków. Szczególnie pasuje mężczyznom z długim torsem i masywną szyją, wysokim i tym średniego wzrostu.

Wybór krawata i ustalenie jego długości

Do zawiązania węzła prostego, krawat może być i wąski, i trochę szerszy. Ten węzeł da się zrobić na krawacie z grubego czy sztywnego materiału. Zakładając jeszcze niezawiązany krawat na szyję, trzeba ustalić odpowiednią jego długość. Koniec krawata powinien dotykać paska od spodni, wszystkie inne długości będą wyglądały źle i niechlujnie.

Wiązanie węzła prostego

Krawat należy założyć na szyję tak, by jego cieńsza część znajdowała się z prawej, a szersza część z lewej strony. Trzeba pamiętać, by krawat miał odpowiednią długość. Cienka część zatem będzie o wiele krótsza od szerokiej części. Obie końcówki należy skrzyżować, tak aby cienka znalazła się pod szeroką. Następnie szeroką część przekłada się poziomo z tyłu i ponownie z przodu – wokół miejsca, gdzie obie końcówki się krzyżują. Kolejnym krokiem jest przełożenie szerszej części krawata znowu przez środek, ale pionowo i od tyłu ku przodowi. Z przodu dzięki temu powstała pętla, przez którą należy przeciągnąć szeroką część. Węzeł gotowy, trzeba jeszcze tylko uformować kształt krawata, pociągając za cienką końcówkę i za część na szyi.

Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48