Party.pl

fiszka orange Advertisement


Brudna szczotka do włosów
©boxerx/Fotolia

Czyszczenie szczotki do włosów – plastikowej i z naturalnego włosia

Brudna szczotka do włosów
©boxerx/Fotolia

Czyszczenie szczotki do włosów powinno być dostosowane do materiału, z jakiego jest wykonana. Do pozbycia się zarazków z plastikowej szczotki, można użyć sody, szamponu i sody. Z kolei naturalne włosie wymaga podobnej pielęgnacji jak ludzkie włosy (myjemy szamponem i nakładamy odżywkę).

Szczotki do włosów a choroby skóry głowy

Czyszczenie szczotki do włosów powinno być cotygodniowym rytuałem. Szczotka zbiera włosy, pozostałości kosmetyków, łój, naskórek, kurz. Jest siedliskiem bakterii – naukowcy z Uniwersytetu w Arizonie wykryli, że w jednej szczotce znajduje się średnio 1342 kolonii bakterii (dla porównania – w odpływie do zlewu jest około 1075 kolonii). Nieczyszczona szczotka do włosów powoduje choroby skóry: alergie, grzybice, łojotokowe zapalenie skóry, łupież.

Czyszczenie szczotki do włosów z plastiku

Czyszczenie szczotki do włosów z plastiku należy zacząć od pozbycia się zalegających w niej włosów – do tego celu najlepiej użyć grzebienia, patyczka higienicznego lub wykałaczki. Można sobie również pomóc nożycami. Szczotkę do włosów czyścimy szczoteczką do zębów, używając roztworu ze szklanki ciepłej wody, łyżeczki szamponu do włosów i łyżeczki sody oczyszczonej. Drugi sposób czyszczenia szczotki z plastiku polega na zanurzeniu jej w ciepłej wodzie z mydłem. Czyszczenie kończymy płucząc szczotkę pod bieżącą wodą. Następnie można poczekać, aż szczotka sama wyschnie (kładziemy szczotkę włosiem do spodu na ręczniku) lub wysuszyć ją suszarką.

Czyszczenie szczotki do włosów z naturalnego włosia

Czyszczenie szczotki do włosów z naturalnego włosia także należy rozpocząć od usunięcia z niej włosów. Po wykonaniu tej czynności, do szklanki ciepłej wody, warto dodać kilka kropel olejku herbacianego. Aby wyczyścić szczotkę z naturalnego włosia, wystarczy spryskać ją przygotowaną mieszanką, np. za pomocą atomizera i pozostawić do wyschnięcia. Innym sposobem pozbycia się zanieczyszczeń z szczotki z naturalnym włosiem, jest umycie jej szamponem (należy uważać, aby zamoczyć jedynie włosie), a następnie nałożenie odżywki i wysuszenie.

 

Po wyczyszczeniu szczotki, warto ją zdezynfekować, używając w tym celu wody utlenionej, spirytusu salicylowego lub mieszanki wody i octu.

Więcej na temat włosy olejki kosmetyczne
Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34