kobieta w spodniach
©kopitinphoto/Fotolia

Jak za pomocą stroju zatuszować zbyt masywne uda?

kobieta w spodniach
©kopitinphoto/Fotolia

Szerokie, masywne uda można zatuszować, nosząc sukienki i spódnice. Nie każdy fason jednak będzie odpowiedni. Jeśli od spódnic wolisz spodnie, wybieraj takie, które mają proste, dość szerokie nogawki. Pomóc mogą ci też wysokie obcasy.

Jak optycznie wyszczuplić uda? Noś spódnice i sukienki

Zbyt masywne uda najłatwiej ukryć pod spódnicą lub sukienką. Wybieraj spódnice w kształcie litery A, rozszerzające się ku dołowi. Powinny one kończyć się tuż nad kolanem. Unikaj natomiast spódnic i sukienek o fasonie ołówkowym i mini, które kończą się w najszerszym miejscu ud lub je odsłaniają. Jeśli możesz pochwalić się szczupłą talią lub ładną linią ramion, podkreśl te auty. Załóż pasek lub biżuterię, która przyciągnie do nich uwagę, a tym samym odwróci ją od ud.

Jak optycznie wyszczuplić uda? Noś ciemne spodnie o prostych nogawkach

Odpowiednio dobrane spodnie też pomogą ci ukryć zbyt masywne uda. Spodnie takie powinny mieć proste nogawki, przylegać do ciała tylko w biodrach. Dobrze jest wybierać spodnie z cienkich, nawet lejących się tkanin. Osoby o masywnych udach niekorzystnie wyglądają w rurkach. Jeśli jednak chcesz je nosić, na górę załóż tunikę. Tunika powinna być długa, kończyć się tuż nad kolanem. Tuniką, która kończy się w najszerszym miejscu ud, możesz tylko pogorszyć sprawę. Wybieraj spodnie w ciemnym kolorze: czarne lub granatowe. Unikaj przecieranych jeansów.

Jak optycznie wyszczuplić uda? Noś buty na wysokim obcasie

Wysokie obcasy pomogą wydłużyć dolną część ciała, dzięki czemu optycznie stanie się ona lżejsza. Wysoki obcas pomoże też w zrównoważeniu proporcji sylwetki, dzięki czemu uda przestaną wydawać się zbyt szerokie czy masywne. Wybieraj buty w kolorze spodni lub rajstop – jest to dobry sposób na wydłużenie nóg.


Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33