kobieta w różowej sukience i z torebką
©Christa Eder/Fotolia

Szerokie biodra ukryjesz pod odpowiednim strojem

kobieta w różowej sukience i z torebką
©Christa Eder/Fotolia

Kobiety i dziewczyny, które mają szerokie biodra, często mają też wąską talię. Cała sztuka polega na tym, żeby zatuszować biodra, nie zakrywając przy tym talii czy delikatnej linii ramion, które bywają atutami takiej sylwetki. Niewskazane są więc szerokie, workowate ubrania.

Noś spódnice i sukienki rozszerzające się na dole

Dla kobiet o sylwetce takiej, jak twoja: drobnej na górze, szerszej na dole spódnice i sukienki są najlepszym wyborem. Najkorzystniej będziesz wyglądać w spódnicach, które mają kształt litery A, rozkloszowanych oraz prostych (przylegających w biodrach, ale nie zwężających się niżej). Spódnice powinny kończyć się tuż nad kolanem. Żeby nadać lekkości sylwetce, wybieraj spódnice z lekkich, zwiewnych tkanin, np. z tiulu.

 

Zasady dotyczące fasonu sukienek są podobne: powinny mieć rozszerzający się lub prosty dół i długość nieco nad kolana. Żeby podkreślić talię, załóż ozdobny pasek. Sukienka może mieć ozdobną górę, np. marszczenia, błyszczące naszyte elementy na górze, dół powinien być gładki i jednolity.

Unikaj obcisłych spodni

Jeśli lubisz nosić spodnie, wybieraj takie, które mają proste nogawki. Unikaj biodrówek. Jeśli lubisz rurki i nie zamierzasz z nich rezygnować, załóż do nich tunikę, która kończy się w połowie uda lub prosty wydłużony żakiet. Załóż wysokie buty w tym samym kolorze, co spodnie, żeby dodatkowo wydłużyć dół sylwetki i zrównoważyć jej proporcje.

Zestawiaj ciemny dół z jasną górą

Dół stroju powinien być ciemny, a góra jasna. Noś więc ciemne: czarne, granatowe spodnie lub spódnice do białych lub kremowych bluzek. Jasne kolory bardziej przyciągną uwagę, dzięki czemu szerokie biodra nie będą rzucały się w oczy.

Przyciągaj uwagę do górnej części ciała

Oprócz noszenia ubrań w jasnych kolorach na górnej części ciała, możesz też nosić wyraziste, duże dodatki, np. naszyjniki, duże torby. Uważaj jednak na duże wzory na tkaninach. Mogą one niepotrzebnie sprawić, że także górna połowa ciała będzie wydawała się masywna.

Unikaj ubrań, które kończą się na wysokości bioder

Kiedy poszukujesz dłuższych bluzek, swetrów, żakietów oraz okryć wierzchnich, wybieraj te, które zasłaniają biodra, ale kończą się w połowie uda. Zbyt długie mogą obciążyć sylwetkę, a zbyt krótkie utworzą linię, która optycznie poszerzy biodra.


Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08