Niebieskie szpilki
Pixabay/Sponchia/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

5 sposobów na rozciągnięcie za ciasnych butów

Niebieskie szpilki
Pixabay/Sponchia/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Jeśli nowe skórzane buty okazały się za małe lub za wąskie, a już nie możesz zwrócić ich do sklepu, spróbuj je rozciągnąć. Rozciąganie butów pozwala na zwiększenie ich o 1-2 cm, czyli nawet o 2 rozmiary.

 

Przedstawione poniżej sposoby rozciągania butów są odpowiednie tylko dla skórzanych butów. Obuwie z innych materiałów można w ten sposób zniszczyć.

Skarpety i suszarka

Przygotuj grube skarpety i suszarkę. Lekko zmocz skarpety i załóż je na stopy. Załóż buty. Włącz suszarkę i skieruj strumień powietrza na czubki butów. „Susz” je przez minutę. Nie zdejmuj butów przez ok. pół godziny, możesz chodzić w nich w domu. Jeśli jeden zabieg nie pomógł, powtórz go po kilku godzinach.

Spirytus

Wewnętrzną stronę buta posmaruj spirytusem, następnie załóż grube skarpety i buty. Noś buty przez ok. pół godziny. Uwaga! Spirytus może odbarwić skórę, szczególnie jeśli jest ona cienka i delikatna.

Woda lub alkohol i gazety

Podrzyj gazetę i zrób z niej kulki wielkości piłki do tenisa. Zmocz te kulki wodą albo spirytusem tak, żeby były wilgotne, ale nie mokre. Włóż do buta tyle kulek, ile tylko się w nim zmieści. Kulki powinny być ciasno upakowane w bucie. Trzymaj je w bucie przez 5-6 godzin.

Para wodna

Potrzymaj buty nad parą przez 3 minuty. Następnie załóż je i noś w domu przed ok. pół godziny.

Pianka rozciągająca do butów

W sklepach obuwniczych możesz też kupić piankę rozciągającą do butów. Tym preparatem spryskaj wnętrze obuwia, szczególnie w miejscach, które najbardziej cię uciskają. Mokre buty załóż na stopy i noś je w domu przez ok. pół godziny. Cena takich pianek do obuwia wynosi ok. 15-20 zł.

Więcej na temat ubrania obuwie
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36